MojAndroid

Ahojte milí čitatelia! Opäť vám prinášame nový diel Android slovníka od A po Z. V dnešnej časti sa spolu pozrieme na písmenko “T”, ktoré obsahujú slová ako Tegra či TouchWiz od Samsungu. Začíname!

Tegra

Nvidia Tegra je systém on chip od spoločnosti Nvidia pre mobilné zariadenia s platformou ARM. Tegra v sebe integruje procesor, grafický čip, severný a južný mostík spolu s radičom pamäti. Najnovší modelom z tejto rady je štvorjadrová Tegra 3.

Thunderbolt

Thunderbolt – pôvodne nazývaný Light Peak – je názov pre vysokorýchlostné rozhranie pre pripojenie rôznych periférií k počítaču. Toto rozhranie kombinujúce PCI Express a DisplayPort bolo vyvinuté spoločnosťou Intel , no rozšírila ho až spoločnosť Apple predstavením MacBooku Pro 24. februára 2011, na ktorom bolo toto rozhranie použité.

Timescape

Je dotykové grafické používateľské rozhranie vyvíjané spoločnosťou Sony. Toto grafické rozhranie už nejaký ten čas používa vo svojich mobilných zariadeniach a tým nahrádza pôvodné grafické prvky systému Android.

TouchWiz

Je opäť dotykové grafické používateľské rozhranie tento krát  vyvíjané spoločnosťou Samsung. Samsung svoje rozhranie používa vo všetkých svojich mobilných zariadeniach a tabletoch pre nahradenie pôvodného vzhľadu systému svojim vlastným. Práve vzhľad TouchWizu bol jednou časťou súdneho sporu so spoločnosťou Apple. Posledná verzia rozhrania TouchWiz má označenie Nature UX a prvý krát bola predstavená v telefóne Samsung Galaxy S III.

Všetky tipy a triky pre Android začiatočníkov nájdete v časti “Začíname s Androidom“. Ďalšie časti seriálu “Android slovník od A po Z” nájdete tu:

23.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+