MojAndroid

Google dnes spravil ďalší krok k lepšiemu Android Marketu a zvýšil maximálnu veľkosť aplikácií z 50MB až na 4GB. Zatiaľ čo väčšina aplikácií na Markete nepresiahne veľkosť 3MB o hrách to už tak veľmi neplatí. Nie je výnimkou, že po stiahnutí hry, ktorá má udávanú veľkosť 1MB sa do telefónu po jej inštalácii stiahnu ďalšie stovky MB. Teraz už bude celá hra uložená priamo na Android Markete a informovaní budete aj o reálnej veľkosti aplikácie či hry.

Ďalším častým problémom pri hrách a aplikáciách, ktoré dodatočne sťahujú ďalšie dáta je to, že zatiaľ čo ich z Android Marketu stiahnete a nainštalujete v priebehu niekoľkých sekúnd, tak ďalšie potrebné dáta môžete sťahovať aj ďalšiu celú hodinu (samozrejme v závislosti od rýchlosti internetového pripojenia). Tým stratíte 15 minútovú lehotu na ich vyskúšanie a teda aj možnosť vrátiť peniaze za aplikáciu/hru, ktorá sa vám nakoniec aj tak nepáči alebo vôbec nefunguje. Tomu je vďaka 4GB dátovej kvóte na Markete taktiež koniec. Teraz už ostáva len na developeroch, kedy začnú využívať nové možnosti. Pravdepodobne bude ale ešte chvíľu trvať, kým spoločnosti akou je napríklad Gameloft uploadnú všetky svoje hry, ak sa vôbec k tomu odhodlajú.

Zdroj: phandroid.com

6.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+