MojAndroid

Autentifikácia pomocou odtlačkov prstov v posledných rokoch zažíva opäť boom. Najmä však v mobiloch, v ktorých pridávajú alternatívny spôsob zabezpečenia súkromných dát, navyše aj veľmi pohodlný. Najmä posledné generácie zariadení priniesli snímače, ktoré je možné použiť len jednoduchým priložením prsta. Používatelia si tak nemusia pamätať žiadne heslá, len jednoducho odomknú svoj mobil stlačením tlačidla. Android doteraz túto metódu zabezpečenia natívne nepodporoval, to však má zmeniť s príchodom novej verzie tohto OS.

Podľa najnovších správ z BuzzFeed, Google prinesie podporu pre snímače odtlačkov prstov, a to pravdepodobne už v ďalšej verzii Androidu M. Zdroj informácie ďalej upresňuje, že by to malo byť už na konci tohto mesiaca na vývojárskej konferencii Google I/O. Zatiaľ však nie je isté, či pôjde naozaj o úplne novú verziu Androidu alebo len o ďalšie vylepšenie súčasného Andoridu Lollipop. To sa však dozvieme už o niekoľko dní, konkrétne v priebehu budúceho týždňa, kedy sa začína aj Google I/O.

Zdroj: androidandme

 

22.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+