MojAndroid

Samsung dnes prostredníctvom tlačovej správy bližšie informoval o integrácii vlastnej technológie Samsung KNOX do budúcej verzie OS Android. Tak ako sme už avizovali pri predstavení, nadchádzajúca verzia bude obsahovať množstvo funkcií určených pre podnikových používateľov. Tzv. Android for Work zvýši bezpečnosť osobných zariadení používaných pri práci a opačne, pracovné aplikácie ostanú bezpečné na súkromnom zariadení. Takýmto spôsobom môžete na jednom zariadení ponechať uložené podnikové, ako aj súkromné aplikácie. Fungovať budú nezávisle od seba.

Android tak bude opäť o niečo bezpečnejšía a čo je dôležité, budú ho môcť vo veľkom začať používať aj firemní zákazníci. KNOX od Samsungu je totiž jedno z mála riešení pre mobilné zariadenia, ktoré sú v súlade s normami vlády USA, či Ministerstva obrany (DoD). To umožňuje jej nasadenie aj vo vládnych inštitúciach a v iných vysoko regulovaných podnikových prostrediach. Platforma Samsung KNOX dostala v máji 2013 potvrdenie STIG od US Defense Information Systems Agency pre použitie v sieťach US DoD a v apríli 2014 bola inovovaná na verziu STIG 2.

Samsung tiež ponúka prostredníctvom KNOX komplexnú správu a úložisko aplikácií. Okrem súčastí Samsung KNOX, ktoré budú zaradené do novej generácie platformy Android, bude Samsung aj naďalej rozvíjať svoje špecializované služby, ako sú KNOX EMM a KNOX Marketplace.

„Sme úprimne nadšení z tohto prelomového partnerstva s firmou Google. Keďže Samsung je významným výrobcom mobilných zariadení s Androidom, dáva nám toto partnerstvo príležitosť ešte lepšie uspokojiť rýchlo sa rozvíjajúce potreby používateľov v oblasti mobilného zabezpečenia a ochrany osobných údajov. Rovnako tak si vážime možnosť spolupracovať so spoločnosťou Google pri tvorbe podnikového ekosystému pre podniky a firmy. Predstavuje to úžasnú premenu mobility pracovných síl,“ povedal Injong Rhee, senior viceprezident, KNOX Business Group, Samsung Electronics. 

Zdroj: Samsung

4.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+