MojAndroid

Stavanie mostov je na mobilných telefónoch celkom obľúbená téma a v Google Play nájdeme dosť hier s takýmto zameraním. Je to zaujímavý herný žáner, ktorý spája tvorivosť, kreativitu, logiku a zmysel pre fyzikálne zákonitosti do jedného celku. Navyše, jeho cieľom nie je ničenie, ako to býva u mnohých iných herných žánrov. Stačí však trochu nedôslednosti a deštrukcia príde na rad aj v tejto hre:-)

Bridge Constructor Playground Free

Bridge Constructor Playground Free je pokračovaním úspešnej hry Bridge Constructor, ktorú takisto odporúčame do vašej pozornosti, ak máte tento typ hier radi. Pre nováčikov je naopak určený podrobný tutoriál, ktorý ich zasvätí do ovládania hry a pridá aj pár dobrých tipov, ako mosty stavať. Samotné budovanie nie je zložité, na každej strane budúceho mosta sú oporné body, od ktorých je potrebné ťahom prsta začať vytvárať konštrukciu. Vo vyšších leveloch nájdeme tieto oporné body aj vo forme stredových pylónov, čo robí konštruovanie mostov ešte zaujímavejším. K dispozícii sú tiež rôzne materiály, ktoré majú samozrejme rozdielnu nosnosť, vlastnosti a možnosti využitia. Keď most dokončíte, môžete ho otestovať buď pomocou osobných áut, alebo nákladných, na základe čoho bude vypočítané záverečné bodové ohodnotenie.

Grafika hry sa naozaj vydarila a patrí k tomu najlepšiemu, čo sme u takéhoto typu hier doteraz mohli vidieť. Krajina je rôznorodá, mosty je možné stavať ponad hlboké údolia, rieky, kanály; všetko je pekne animované a farebné. Grafika je navyše trojrozmerná, takže svoje mosty môžete vidieť v naozaj plastickej podobe. Nechýba možnosť multidotykového zoomovania na priblíženie problémového úseku stavby mosta a veľkou pomôckou je aj praktická mriežka, vďaka ktorej sa aj dlhé a zložité mostné konštrukcie dajú stavať pekne súmerne. V tomto smere hra poskytuje naozaj široké možnosti, od budovania prvých  jednoduchých „lávok“ v úvodných leveloch hráč prejde až k obrovským mostom, ktoré s prižmúrením jedného oka môžu konkurovať aj legendárnemu Golden Gate:-)

Autorom slúži ku cti, že sa nevydali cestou dnes tak rozšírených mikrotransakcií v hre, ale ponúkajú platenú verziu s ďalšími novými levelmi. V bezplatnej verzii tak nájdeme len sporadicky sa objavujúce otravné reklamy na ďalšie hry, počas samotného hrania sa však reklamy nezobrazujú.

Verzia: 2.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.2
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2.0
Aktuálna cena: 1,99 €
Verzia: 2.0
Aktuálna cena: 1,99 €

29.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+