MojAndroid

Ako uviedli Android Developers na svojej stránke, Android 2.3 alebo Gingerbread je nainštalovaný až na 54,9% zo všetkých Android zariadení. Druhým najčastejším systémom z radu Android je naďalej Android 2.2 Froyo, ktorý používa 30,4% zariadení. Tieto čísla naznačujú, že Android platforma sa stáva ucelenejšou a menej roztrieštenou, ako tomu bolo ešte donedávna.

Čoraz bezvýznamnejší podiel majú na trhu predošlé verzie, dnes už pomerne zastaralé,  Android 2.1 Eclair (8,5%) alebo všetky predošlé verzie s 2%-tným podielom.  

Nové verzie Androidu – 3.0, 3.1, 3.2 a 4.0 – dosiahli zatiaľ dohromady len 3,9% podielu na trhu. Otázkou ostáva, ako sa bude vyvíjať situácia na konci roku 2012, keď bude dostupná oficiálna verzia Android 4.0 Ice Cream Sandwich pre väčšinu nových zariadení pod platformou Android.

Zdroj: developer.android.com Foto: developer.android.com

 

6.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+