MojAndroid

Android fungujúci na displeji s uhlopriečkami 32″ alebo 46“ ? Áno, je to možné. Vďaka spoločnosti SKR Technology, ktorá vyvinula prototyp multidotykového zariadenia s Android 2.3 Gingerbread fungujúceho na uhlopriečke 32“. V súčasnosti funguje prototyp ako Android terminál, ktorý je pripojený prostredníctvom USB k dotykovým senzorom a HDMI k displeju. Zariadenie replikuje prostredie Androidu a je schopné prehrávať aj Full HD video. Z Youtube videa môžete vidieť plynulosť systému a funkcionalitu multi-touch na veľkom monitore. Zariadenia, ktoré môžete vidieť sú navrhnuté samotnou spoločnosťou tak, aby Android mohol fungovať práve pri veľkých uhlopriečkách. SKR Technology plánuje do budúcnosti spopularizovať toto zariadenie a pridať k prototypu aj ďalšie uhlopriečky 23“ a 46“.

Naša spoločnosť sa zaoberá výrobou digitálnych informačných panelov a ľudia nás žiadali aby sme vytvorili zariadenie s veľkým displejom a podporou multi-touch rovnako ako na smartfónoch. Najprv sme to skúšali s Windows 7, ale ten nespĺňal očakávania našich zákazníkov. Keď sme však oslovili výrobcov dotykových panelov hovorili, že operačný systém Android nepodporujú. Preto sme vyvinuli vlastný systém.

 

Zdroj: androidcommunity.com

8.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+