MojAndroid

Trh so smartfónmi sa neustále rozrastá a vyzerá to tak, že i naďalej bude. V treťom kvartáli tohto roka sa predalo 80 miliónov mobilných zariadení, čo je nárast oproti predchádzajúcemu roku v rovnakom období až o 96%.

Telefóny s Androidom tvorili úctyhodných 25,5% z tohto počtu, čo predstavuje 20,5 milióna predaných kusov. Tento fakt z neho robí druhý najpoužívanejší operačný systém a drží si miesto hneď za Symbianom, ktorý síce stále dominuje na prvej priečke, no s narastajúcim záujmom o Android už čoskoro môže o svoje prvenstvo prísť . Jednoznačný prepad zaznamenal Microsoft so svojim Windows mobile a to zo 7,6% v minulom roku na 2,8% (to predstavuje len 2,8 milióna predaných zariadení). Uvidíme či mu nová verzia 7 dopomôže k lepším výsledkom .

O budúcnosť Androidu sa teda zatiaľ obávať nemusíme a s rastúcim počtom zariadení na trhu sa tak aj naďalej môžeme tešiť na jeho neustále napredovanie, čo nás len teší :).

12.11.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+