MojAndroid

Systém Android Auto naberá postupne zázemie a výrobcovia automobilov ho začínajú pomaly integrovať do svojich nových vozidiel. Jedným z nich je aj Volkswagen, ktorý sa pripravuje na vydanie svojho nového systému MIB II, ktorý integruje Android Auto, Apple CarPlay a MirrorLink. Systém bude pritom dostupný v dvoch verziách – jeden s menším 6,5-palcovým displejom a druhý s 8-palcovým displejom.

Už v minulosti sa objavili informácie, že Volkswagen plánuje priniesť Android Auto v aktuálnom roku, no výrobca to len teraz oficiálne potvrdil v tlačovej správe. Novú technológiu tak dostanú takmer všetky automobily s modelovým označením 2016. Podľa informácií sa prvé modely automobilov s MIB II objavia v priebehu týždňov.

Systém MIB II vo všeobecnosti prinesie vyššie rozlíšenie displejov, rýchlejšiu odozvu vďaka výkonnejšiemu hardvéru a upravenú grafiku prostredia. Displeje vo väčšine modelov ponúknu kapacitívnu dotykovú vrstvu namiesto rezistívnej, vďaka čomu budú môcť používatelia využívať dotykové gestá, ako swipe alebo pinch-to-zoom. Rovnako, ako v predchádzajúcej generácií aj tu nájdeme senzor priblíženia, ktorý deteguje prítomnosť ruky na displeji, čím sa sprístupnia dodatočné nastavenia.

Zdroj: androidauthority

30.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+