MojAndroid

Ovládanie počítačových hier pomocou klávesnice môže byť nepohodlné a niekedy aj nuda. Preto sa na trhoch objavujú rôzne herné ovládače a doplnky, ktoré zážitok z hrania zintenzívňujú, bývajú však pomerne drahé. Ak však nemáte finančné prostriedky na drahé herné príslušenstvo, tak máme pre vás tip na zaujímavú aplikáciu s názvom Virtual Wheel Beta, ktorá z vášho smartfónu spraví virtuálny volant.

virtual wheel

Ide o aplikáciu, ktorá uľahčí ovládanie automobilových hier na počítači s operačným systémom Windows 7. Už v priebehu dvoch týždňov má byť však pridaná podpora pre Windows 8 a do budúcnosti ju autori plánujú rozšíriť aj na platformu Mac OS X. Virtual Wheel využíva akcelerometer smartfónu na ovládanie vozidla do strán. Ďalšie ovládacie prvky zobrazené na displeji umožňujú napríklad zrýchľovanie alebo brzdenie. Pre funkčnosť virtuálneho volantu budete musieť byť cez WiFi pripojení do rovnakej siete ako PC, autor však sľubuje aj skorý príchod verzie aplikácie s podporou konektivity cez Bluetooth. Nutná je tiež inštalácia klienta na PC.

Návod:

  1. Stiahnite a nainštalujte si Virtual Wheel Beta z Google Play
  2. Stiahnite a nainštalujte si PC klienta z tohto odkazu -> PC klient Virtual Wheel 
  3. Spustite PC klienta
  4. Spustite aplikáciu na Android zariadení a v nastaveniach vyplňte IP adresu a port, ktoré zobrazuje klient na PC
  5. Začnite hrať

Aplikácia by mala fungovať so všetkými hrami, ktoré podporujú herný volant alebo analógový gamepad. Na Google Play je aplikácia dostupná zadarmo, pamätajte však, že ide o beta verziu, ktorá nemusí vždy fungovať správne.

–> Stiahni Virtual Wheel Beta z Google Play <–

17.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+