MojAndroid

Google spolu s novými Nexus zariadeniami predstavil aj finálnu verziu systému Android 6.0 Marshmallow. Tá okrem iného prináša (konečne) aj nový Easter egg, teda skrytú hru, ktorá je v Androide dostupná už niekoľko rokov. Spočiatku easter egg v Androide obsahoval iba statické obrázky, neskôr jednoduché animácie a až v Androide 5.0 prišiel Google s prvou interaktívnou hrou na štýl Flappy Bird. Tá sa vo verzii Android 6.0 Marshmallow dočkala vylepšenia v podobe multiplayera a novej grafiky.

Ku Easter egg hre sa aj v novom Androide dostanete tak, že prejdete do Nastavenia > Informácie o zariadení a niekoľkokrát po sebe kliknete na verziu systému. Potom si na základnej obrazovke hry môžete v hornej časti prizvať do hry priateľov, ktorí budú obsluhovať v hre vlastných Androidkov. Ide o akýsi lokálny multiplayer, ktorý vás zabaví pri chvíľke nudy. Ak pri sebe nemáte kamarátov, môžete Androidkov ovládať sami rozdielnymi prstami. Ak ste si mysleli, že Easter Egg v Androide 5.0 bol ťažký, skúste si ho zahrať v najnovšej verzii Androidu…

Zdroj: AndroidAuthority, video: YouTube

7.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+