MojAndroid

Zariadenia z rodiny Nexus už dávno nie sú určené iba pre vývojárov, no napriek tomu sú u developerov veľmi obľúbené. Väčšinou ide totiž o úplne prvé zariadenia, ktoré dostanú najnovšiu verziu systému. Tak to bolo aj v prípade zverejnenia vývojárskej verzie systému Android L, ktorý bol primárne určený pre smartfón Nexus 5 a tablet Nexus 7. Majitelia týchto zariadení mali už od leta možnosť vyskúšať si neoficiálnu verziu nového Androidu. Títo užívatelia budú tiež medzi prvými, ktorí si budú môcť nainštalovať aj oficiálny systém Android 5.0 Lollipop, keďže preview verzia a SDK budú dostupné už zajtra, 17. októbra.

Táto informácia sa objavila na sociálnej sieti Twitter, kde o tom informovali priamo vývojári Androidu prostredníctvom oficiálneho účtu Android Developers. Pre vývojárov to znamená, že budú mať k dispozícii finálnu verziu nového systému ešte skôr, ako zvyšok verejnosti. Ak ale vlastníte smartfón Nexus 5 alebo tablet Nexus 7 (2013), tešiť sa môžete aj vy. Inštalácia systému nebude taká jednoduchá, ako aktualizovanie pomocou OTA aktualizácií, no napriek tomu by nemalo ísť o veľmi náročný proces. Podmienkou inštalácie nového systému bude ale takmer určite nutnosť vymazať všetky údaje, takže by novú aktualizáciu mali inštalovať iba skúsení užívatelia.

android-5-skd

V prípade záujmu o nové SDK skontrolujte v priebehu zajtrajšieho dňa oficiálne vývojárske stránky Androidu, kde nájdete informáciu o tom, že SDK pre spomínané Nexus zariadenia boli aktualizované. Aktuálne je na stránke dostupná verzia Android L Developer Preview, no už v priebehu zajtrajška by sa to malo zmeniť.

Aktualizácia 18.10.2014, 9:00

Nový Android 5.0 je už dostupný na stiahnutie priamo na stránkach Google. Nájdete tu súbory potrebné na flashnutie nového Androidu na zariadeniach Nexus 5 a Nexus 7 2013, pričom Google zverejnil aj jednoduchý návod na to, ako nový Android 5.0 dostať do vášho zariadenia. V komentároch nám môžete písať, ako sa vám nový Android páči a aké najväčšie zmeny ste zatiaľ postrehli.

Zdroj: Android Developers (Twitter) via Android Police

18.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+