MojAndroid

Nový Android 5.0, ktorý zatiaľ vystupuje pod nepotvrdeným názvom Jelly Bean, by mohol byť predstavený už toto leto. Informovali sme o tom minulý týždeň v článku Android 5.0 Jelly Bean – už tento rok v lete?!?. O tom, že nový Android prichádza už samozrejme vieme, zatiaľ však s určitosťou nevieme povedať čo pre nás chystá. Z dostupných informácií sa môžeme domnievať, že nový Android bude optimalizovaný pre väčšie uhlopriečky displejov a Google sa pomocou neho pokúsi o vytvorenie dôstojnej konkurencie pre nastávajúci Windows 8. Dokazujú to aj tvrdenia ruského novinára Eldara Murtazina. Ten hovorí, že Google do  Jelly Bean implementuje vlastné používateľské prostredie, ktoré sa aktivuje v dockovacom režime. To by nemuselo byť až tak ďaleko od pravdy. Už teraz niečim podobným disponujú zariadenia od Motoroly a jej dockovacie príslušenstvo – po pripojení telefónu k LaptopDocku sa zobrazí prispôsobené používateľské prostredie pre veľký displej.

S narastajúcim výkonom sa využitie mobilných zariadení ako pracovných staníc alebo centier multimediálnej zábavy čoraz viac vyžaduje. K čomu inému využiť výkon štyroch a viacerých jadier ak nie na prácu a zábavu? Integrovanie nového používateľského prostredia určeného práve pre väčšie obrazovky by značne uľahčilo všetky činnosti. Preto si myslíme, že v mobilných zariadeniach s Androidom by si nové dockovacie prostredie určite našlo využitie. Bude však skutočne prítomné v novej verzii Androidu 5.0 Jelly Bean? Google zatiaľ mlčí, no prehovoriť by mohol na blížiacom sa Google I/O 2012 v júni. Čo myslíte, bude Jelly Bean vybavený takouto funkciou alebo nie?

21.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+