MojAndroid

Novinky zo sveta Androidu sa na nás chrlia z každej strany, a zdá sa, Google sa už pripravuje na vydanie ďalšej verzie svojho operačného systému Androidu. Logicky je na rade číslo 2.4 s kódovým označením Ice Cream Sandwich (Zmrzlina).

Neprešlo veľa času odkedy Google konečne oznámil vydanie Gingerbreadu alias Androidu 2.3. A bolo to len minulý týždeň, kedy sme mali možnosť pozrieť si prvé ukážky Androidu 3.0/Honeycomb, verzie OS vyrobenej špeciálne pre tablety. No a na výstave CES mohli všetci návštevníci vidieť Sony Ericsson Xperia Arc bežiaci na jednom z prvých buildov “zmrzliny” (OS Android 2.4). Hoci Sony vytvoril túto ilúziu len zmenou konfigurácie, šíria sa klebety o tom, že už toto leto budeme svedkami vydania Androidu 2.4.

Portál Pocket-Lint cituje viacero zdrojov, ktoré tvrdia, že Google plánuje vydať verziu 2.4 na prelome tohto júna a júla, a ohlásiť by ho mali na I/O konferencii v máji. V minulosti sa Google vyjadril, že sa bude snažiť vydávať dve veľké aktualizácie operačného systému Android za rok. Keďže verzia 2.3 bola vydaná v januári, a 2.4 je plánovaná na jún/júl, vyzerá to tak, že Google svoj sľub zatiaľ svedomito plní. Uvidíme tento rok ešte aj verziu 2.5 alebo pôjdu potom Androiďáci z Google na zaslúženú dovolenku?

Zdroj: Tom’s guide

13.1.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+