MojAndroid

Podľa štúdie, ktorá prebehla v USA, ak zarobíte viac ako 75.000 dolárov za rok, pravdepodobne máte smartfón. To nie je prekvapivé, ale je mnoho ďalších informácií zo štúdie spoločnosti Pew.

Viac ako jedna tretina Američanov vlastní smartfóny. Ak bývate v okolí San Francisca, alebo Atlanty, je pravdepodobné, že 38 percent mestskej a prímestskej populácie vlastní smartfón,  zatiaľ čo na vidieku je to len 21 percent obyvateľov. Spôsobené to môže byť aj dostupnosťou 3G siete a pokrytím územia touto sieťou.

Ak stretnete obyvateľa tmavej pleti alebo latinoameričana, je pravdepodobné v 44 percentách, že vlastní smartfón. Zatiaľ čo obyvatelia bielej pleti vlastnia smartfón len 30 percent prípadov.  

Ak niekto zarába menej ako 30.000 dolárov ročne, je veľmi pravdepodobné, že mobilný telefón nevlastní vôbec. To však neplatí, pokiaľ je človek mladý. Až 39 percent respondentov vo veku 18-29 rokov, ktorí zarábajú menej ako 30.000 dolárov, vlastnia smartfóny. To je viac ako celoštátny priemer.

To znamená, že mladí ľudia sú ochotní zaplatiť si za novinky. Ako poznatok spotrebiteľského správania je to pre výrobcov mobilných telefónov dobrá správa.  

No a nakoniec odpovedali respondenti na vzťah ku svojmu „milášikovi“. Väčšina ľudí mobily – smarfóny naozaj miluje. Alebo ich aspoň považujú za nevyhnutné. Existuje však malá časť ľudí, ktorí tvrdia, že im telefóny spôsobujú bolesť, nervy a sú otravné… Pravdepodobne sa jednalo o používateľov Symbianu, iOS, Windows Mobile a RIM… ;-)

Zdroj: gizmodo.com

 

16.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+