MojAndroid

Ak sa zaujímate o smart hodinky, určite ste už počuli o značke Amazfit. Ide o dcérsku značku firmy Xiaomi. Predchádzajúci model, Amazfit T-Rex, sa vyznačoval skvelou odolnosťou, množstvom funkcií, dlhou výdržou batérie a príjemnou cenou. Novinka Amazfit T-Rex 2 tieto vlastnosti ešte zveličuje. Čo prináša?

Amazfit T-Rex 2 zaujmú svojim robustným vzhľadom

Verní fanúšici si hneď všimnú zväčšený displej. Má uhlopriečku 1,39″ a ide o AMOLED panel. Hustota činí 326 pixelov na palec. Displej sa po novom môže pochváliť ešte vyšším jasom. Svietivosť dosahuje viac než slušných 1000 nitov. Ako sme už v úvode naznačili, silnou stránkou predchodcu bola aj výdrž batérie. Inak to samozrejme nesmie byť ani v tomto prípade. Amazfit T-Rex 2 vydržia 24 dní počas bežného režimu používania. Ak hodinkám dáte zabrať, poslúžia vám približne 10 dní. So zapnutým úsporným režimom sa potom dostanete až na 45 dní na jedno nabitie.

Amazfit T-Rex 2
Amazfit T-Rex 2 | Zdroj: Amazfit

Prejdime teraz na konštrukciu. Novinka dokáže bezproblémovo fungovať v extrémnych teplotách pohybujúcich sa v rozmedzí od -30 °C až po 70 °C. Už tento fakt naznačuje, že tieto inteligentné hodinky poputujú na zápästie skutočných dobrodruhov, ktorí majú vybudovaný vzťah k prírode. Ak ste jedným z nich, potešia vás farebné kombinácie zariadenia inšpirované farebnou paletou z prírody. Dostupné budú v prevedeniach “Astro Black & Gold”, “Ember Black”, “Wild Green” a “Desert Khaki”. Konštrukcia Amazift T-Rex 2 je z pevného materiálu a spĺňa 15 náročných vojenských štandardov. Spomenieme vodoodolnosť do 10 ATM, takže je možné potápať sa do hĺbky až 100 metrov.

Presné technológie vo vnútri

T-Rex 2 upevníte bezpečne na svoje zápästie silikónovým remienkom, ktorý je šetrný k pokožke a môžete ho v prípade potreby vymeniť za iné remienky so šírkou 22 milimetrov. Amazfit svoj nový model vybavil veľmi dobre. Vylepšil navigačný systém a zaznamenávanie polohy v reálnom čase. Ide o hodinky najmä pre tých, ktorým záleží na presnosti zaznamenávanej polohy.

Amazfit T-Rex 2
Amazfit T-Rex 2 | Zdroj: Amazfit

Dvojpásmový systém s podporou piatich satelitov totiž zaisťuje veľmi presné určovanie aktuálnej polohy. Tí, ktorí chcú preskúmať výšiny, ocenia zabudovaný barometrický výškomer a kompas. Rozhodne poteší funkcia, ktorá z používateľom importovaných máp bude svojho používateľa intuitívne navigovať terénom.

Zo senzorovej výbavy spomenieme šesťdiódový systém BioTracker, vďaka ktorému hodinky zvládajú komplexne monitorovať zdravie 24 hodín denne. Používateľ si odsleduje napríklad srdcový tep, saturáciu kyslíka v krvi a ďalšie. Novinka Amazfit T-Rex 2 sa dostane do predaja počiatkom 27. júna za cenu 229,90 €. Ako sa vám hodinky páčia? Uvažovali by ste o ich kúpe?

Amazfit T-Rex 2: Tabuľka parametrov

Uhlopriečka displeja 1,39 palcov
Typ zobrazovača AMOLED
Maximálna svietivosť obrazovky 1000 nitov
Hustota pixelov 326 ppi
Výdrž batérie pri náročnom používaní 10 dní
Výdrž batérie pri bežnom používaní 24 dní
Výdrž batérie s úsporným režimom 45 dní
Vodeodolnosť 10 ATM, potápanie je možné až do hĺbky 100 metrov
Farebné kombinácie “Astro Black & Gold”, “Ember Black”, “Wild Green”, “Desert Khaki”
Cena 229,90 €

Konkurencia pre Amazfit T-Rex 2

Nové T-Rex 2 sú očividne hodinkami na športové použitie s robustnou konštrukciou. Preto by sme do konkurencie zaradili predchodcu Amazfit T-Rex Pro, ktoré momentálne stoja polovicu z ceny uvádzanej novinky. Skvelou konkurenciou sú hodinky od výrobcu Garmin. Vyzdvihnúť by sme chceli modely Garmin Instinct Black Lava Esports Edition, Garmin Instinct 2 a Garmin Vívoactive 4S.

Garmin Instinct 2
Garmin Instinct 2 | Zdroj: GSMArena.com

26.5.2022
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+