MojAndroid

Pokiaľ vám názov spoločnosti Alphabet nič nehovorí, jedná sa o materskú spoločnosť Googlu. V roku 2015 ju založili Larry Page a Sergej Brin, aby zastrešovala nielen spoločnosť Google Inc. ale aj ďalšie ich spoločnosti ako CalicoGVCapitalGVerilyWaymoXNest Labs alebo Google Fiber.

Medziročné príjmy Alphabet sa zvýšili o 21 percent na 26 miliard dolárov. Zisk spoločnosti naopak klesol o 28 percent na na 3,5 miliardy dolárov. Je to dôsledkom toho, že spoločnosť do výsledkov započítala aj rekordnú pokutu Európskej komisie za zneužitie dominantného postavenia na trhu. Bez zahrnutia pokuty by zisk stúpol o 28 percent na 6,3 miliardy dolárov. Zisk na akciu bol 5,01 dolára, čím prekonal odhady analytikov a Wall Street, ktorí odhadovali zisk na akciu 4,49 dolárov. Na zvýšenom príjme spoločnosti majú najväčší podiel príjmy z reklamy. A to napriek tomu, že Google čelí v oblasti reklamy silnej konkurencii hlavne v podobe Facebooku. Počet reklamných preklikov medziročne poskočil o 52 percent a o 23 percent vzrástla cena za preklik (cost-per-click). Zvýšili sa aj príjmy zo stránky Youtube, ktorá má momentálne mesačne 1,5 miliardy návštevníkov.

Spoločnosť Alphabet zamestnáva v súčastnosti 75 606 pracovníkov. Ku koncu minulého mesiac držala hotovosť 94,7 miliard dolárov a celková hodnota majetku bola 179 miliard.

Zdroj: cnbc , phonearena

28.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+