MojAndroid

Spoločnosť Alibaba je dobre známa aj u nás v Európe. Obchod Aliexpres sa stal synonymom pre nakupovanie z Číny u nás, ale aj v mnohých ďalších západných krajinách. Vo svete elektronického obchodu ide o konkurenta pre Amazon a nie je žiadnou novinkou, keď Alibaba zopakuje nejaký krok, ktorý sa v Amazone osvedčil. Teraz Alibaba predstavila vlastný inteligentný reproduktor Tmall Genie, ktorý je v podstate kópiou Amazon Echo. Akurát hovorí iba mandarínčinou.

Originalita nie je jeho silná stránka

Funkciami a vzhľadom však Tmall Genie skutočne pripomína ostatné inteligentné reproduktory na trhu. Samozrejme, je ťažké v tomto segmente nejako vyčnievať z radu, no novinka od Alibaby vyzerá tak, že sa o to ani nesnaží. To ale nemusí byť nutne negatívna vlastnosť.

Reproduktory Amazon Echo a Google Home sú čoraz obľúbenejšie, no podpora viacerých jazykov prichádza postupne. Novinka od Alibaby bude okamžite atraktívna pre používateľov v Číne, ktorý sa s reproduktorom budú môcť rozprávať v domácom jazyku. Poteší ich fakt, že k dispozícii budú mať väčšinu funkcií konkurencie. To znamená inteligentný hlasový asistent, ovládanie inteligentných zariadení v domácnosti, informácie o počasí či správach, prehrávanie hudby a aj širokú podporu nástrojov tretích strán.

Dostupný už čoskoro

Zaujme aj funkcia, vďaka ktorej budú môcť reproduktor ovládať iba poverené osoby. To funguje na princípe rozpoznania osoby hlasom, takže ak nechcete, vaše deti reproduktor nebudú môcť ovládať. Tmall Genie má pritom na domácom trhu konkurenciu už teraz. Alibaba ale verí tomu, že používateľom dokáže priniesť lepší zážitok najmä vďaka množstvu dát, ktoré boli pozbieran z miliónov nákupov na stránkach internetového obchodu.

Reproduktor je zatiaľ dostupný v testovacej verzii za približne 65 EUR. Prví vybraní zákazníci by ho mali obdržať už od 17. júla. Čo poviete na trend inteligentných reproduktorov vy? Páčia sa vám takýto pomocníci? Kúpili by ste si takýto reproduktor, ak by podporoval slovenčinu? Alebo by ste sa obávali toho, že by načúval aj vtedy, kedy by ste ho nepotrebovali? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom, aký je váš názor na inteligentné reproduktory.

Zdroj: Alibaba via The Verge

6.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+