MojAndroid

Poznáte to, vo vrecku máte svoj smartfón, predkloníte sa a je to tam. Pavučina cez displej. To sú chvíle, keď rozmýšľate, prečo som to ochranné sklo už dávno nekúpil/a. No na to je už neskoro. Vaše ďalšie kroky vedú na Google a po chvíľke googlenia zisťujete, že máte dve možnosti. Buď veľmi kvalitný, ale aj veľmi drahý, originál alebo jeho lacnú čínsku kópiu. Ak budete googliť aj naďalej, zistíte, že tieto čínske kópie používajú lacné LCD zobrazovacie panely a ich farebnosť sa ani nepribližuje originálu. No dnes je tu už aj tretia možnosť! Kvalitné displeje FixPremium sú omnoho lacnejšie ako originál, používajú Japonské LCD SHARP a kvalitou sa bez problémov vyrovnajú originálu. Takýto displej si môžete nechať vymeniť na ktorejkoľvek pobočke Fixservisu. Je tu aj druhá možnosť, FixServis ponúka aj repair kit, ktorý obsahuje potrebné náradie na výmenu doma na stole. S takouto výmenou Vám pomôžu video návody, ktoré pre vás pripravil FixServis.

 

FixPremium LCD Repair KIT

Japonská kvalita zobrazovacieho panela SHARP

Jednotlivé časti LCD kompletu (dotykové sklo, LCD zobrazovač) použité vo výrobkoch FixPremium sú od prémiového japonského výrobcu – SHARP Electronics. Na všetky produkty označené ako FixPremium ponúkame doživotnú záruku, čo si môžeme dovoliť pre ich minimálnu chybovosť a nadpriemernú kvalitu. Japonský výrobca SHARP Electronics je jeden z dodávateľov pre spoločnosť Apple. Apple pre výrobu hardvéru svojho telefónu (Apple iPhone) využíva spoluprácu s viac ako 200 firmami z celého sveta. Napríklad LCD zobrazovač (displej) vyvíjajú a vyrábajú pre Apple aktuálne 4 spoločnosti – SHARP, LG, Toshiba a Samsung. Apple vyvíja pre svoj mobilný telefón iba softvér a dizajn.

Jednotlivé časti LCD kompletu

Horný polarizačný filter
Hornú časť tvorí Polarizačný filter s horizontálou osou na polarizáciu svetla pri jeho výstupe.

Horný sklenený podklad
Špeciálny sklenený podklad s elektródami ITO používanými pri výrobe farebných filtrov.

Farebný filter
Farebný filter vytvára farby obrazu na LCD displeji. Farebný filter sa skladá z červeného, zeleného a modrého pigmentu.

Tekutý kryštál
Tekuté kryštály menia orientáciu pod aplikovaným elektrickým pólom a môžu tak blokovať alebo prepúšťať svetlo.

Dotykový snímač
Snímače v bunkách používajú existujúce vrstvy na vytvorenie matrice dotykového snímača

3D kapacitný snímač
Snímače v bunkách používajú existujúce zobrazovacie vrstvy na vytvorenie 3D senzorovej kapacitnej matice snímačov. Thin Film Transistor: TFT sú mikro-spínacie tranzistory, ktoré sú usporiadané v matrici na sklenenom substráte.

Vrstva tenkých tranzistorov
TFT sú mikrospínacie tranzistory, ktoré sú usporiadané v matrici na sklenenom substráte pre riadenie každého obrazového pixelu.

Spodný sklenený podklad
Špeciálny sklenený podklad s elektródami ITO používanými pri výrobnom procese s tenkovrstvovým tranzistorom (TFT).

Spodný polarizačný filter
Spodnú časť tvorí Polarizačný filter s vodorovnou osou na vertikálnu polarizáciu svetla pri jeho vstupe.

Podsvietenie
Tekuté kryštály nevytvárajú vlastné svetlo, preto je potrebný ďalší prostriedok na poskytovanie svetla, ktorý umožňuje zobrazenie obrazovky. FixPremium využíva svetelný zdroj umiestnený na bočnej strane obrazovky.

 

Ušetrí nielen peniaze, ale aj batériu

Možno viete, že väčšinu batérie si zoberie displej. No asi ste nevedeli, že čínske kópie „zožerú“ energie oveľa viac ako originál. Tohto sa s displejmi FixPremium nemusíte báť. Tieto displeje „žerú“ dokonca menej ako originál. Toto je zaistené technológiou 3D In-Cell Touch Technology, vďaka ktorej je displej oveľa menej energeticky náročný.

 

Nezabudlo sa ani na Hydrofóbnosť

Displeje FixPremium sú rovnako hydrofóbne ako originál.

 

Displeje FixPremium sa nenechajú zahanbiť ani v oblasti podsvietenia

Na rozdiel od lacných napodobenín má FixPrémium rovnako kvalitné podsvietenie ako originál. Bez tmavých okrajov a s jasnou bielou.

Potrebné nástroje

K displeju FixPremium si môžete veľmi výhodne prikúpiť set všetkého potrebného náradia, ktoré budete pri výmene potrebovať.

26.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+