MojAndroid

Už o mesiac sa v Taiwane uskutoční konferencia Computex, kde tradične čínski výrobcovia predstavujú svoje nové zariadenia. Acer sa trochu poponáhľal a už teraz predstavil nové tablet Acer Iconia Tab 10 a Acer Iconia One 10.

Práca aj zábava

Model Iconia Tab 10 poteší najmä používateľov, ktorí chcú tablet využívať na prácu s multimédiami. Nájdeme tu totiž štyri reproduktory a dokonca aj patentovaný systém so subwooferom, čo je obrovská rarita. Nechýba Quantum Dot displej so sýtymi farbami. Čerešničkou na torte je softvérový nástroj Acer MediaMaster, ktorý umožní nastavenia tabletu prispôsobiť danej forme multimédií, s ktorou používateľ práve pracuje.

Tablet Iconia One 10 je zasa určený skôr pre tých používateľov, ktorí chcú byť na svojom tablete produktívni. Aj preto tu okrem iného nájdeme až dva microUSB porty, vďaka čomu je jednoduchšie pripojenie periférií.

Nový Android, no neznáma cena

Oba tablety fungujú so štvorjadrovými procesormi MediaTek a systémom Android 7.0 Nougat. V tabletoch nechýba bohatá zbierka predinštalovaných aplikácií a nástrojov od výrobcu, pričom mnohé z nich sú zamerané práve na produktivitu. Zatiaľ ale nemáme informácie o cene a dostupnosti nových modelov. Očakávame, že to sa dozvieme práve počas výstavy Computex.

Zdroj: Android Community

26.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+