MojAndroid

Ak pozorne sledujete novinky na našej stránke, určite ste zahliadli aj správy o procesorových novinkách spoločnosti Intel. Jedným z najviac očakávaných procesorov tejto rodiny je Moorefield. Ide o 64-bitový procesor, ktorý by mal ponúknuť 4 jadrá a neporovnateľne vyšší výkon, než 5. séria procesorov od Intelu. Podľa najnovších dohadov bude Moorefield poháňať aj najnovší Google tablet – Nexus 8.

Podmieňuje to fakt, že Intel tento rok podpísal spoluprácu so spoločnosťou Asus, ktorá je výrobcom doterajších generácií Nexusu 7. Nezávislé zdroje zo zahraničia tiež tvrdia, že práve Asus má byť autorom novinky s označením Nexus 8. Nový Google tablet tak bude zrejme poháňaný 4 jadrami s frekvenciou 2,3 GHz, pričom Asus pri výrobe tabletu môže využiť aj také prednosti tohto CPU, ako napríklad podpora pre rýchlejšiu pamäť RAM, možnosť pre rýchlejšie LTE pripojenie či vyššiu efektivitu využívania batérie. Uvidíme, či sa tieto dohady potvrdia a o ďalších správach týkajúcich sa tejto oblasti vás budeme samozrejme informovať.

Zdroj: PhoneArena

11.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+