MojAndroid

V našom seriáli 50 najlepších aplikácií pre rootnutý Android vám budeme postupne prinášať tie najzaujímavejšie tituly, ktoré čerpajú výhody toho, keď máte vo svojom zariadení ROOT práva. Takéto aplikácie často prinášajú funkcie a možnosti, ktoré by ste v klasickom Androide alebo v bežných aplikáciách hľadali iba ťažko. Dávajte ale pozor, mnohé z týchto aplikácií majú dostatok funkcií na to, aby ste prostredníctvom nich mohli vykonať v systéme zmeny, ktoré už nebudete vedieť opraviť. Postupujte preto opatrne a vždy podľa inštrukcií.

Náš tip
50 najlepších aplikácií pre rootnutý Android #1

Boot Animations

Zmena animácie pri spustení zariadenia nie je niečo, čo by ste mohli spraviť len tak mihnutím oka. Ak ale máte ROOT-nuté zariadenie, cesta sa nájde. Presne túto funkciu totiž prináša aplikácia Boot Animations, ktorá vám umožní jednoducho zmeniť túto animáciu. Dokonca si môžete vybrať niekoľko animácií a pri štarte sa vyberie náhodná z nich. Jednoduchá aplikácia vám tak umožní prispôsobiť si vaše zariadenie tak, ako si väčšina vašich priateľov nebude môcť dovoliť. K dispozícii budete mať niekoľko pripravených animácií, no pridať môžete aj vlastné.

Verzia: 3.0.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

DiskDigger

Určite sa mnohým z vás niekedy stalo, že ste vymazali fotografiu, ktorú ste vymazať nechceli. Našťastie, existujú jednoduché nástroje, ktoré vám umožnia obnoviť vymazané fotografie. Aplikácia DiskDigger funguje aj na zariadeniach bez ROOT-u, no tu má iba obmedzené funkcie. Jej skutočný potenciál odhalíte iba na zariadeniach s ROOT právami, kde vám umožní obnoviť fotografie a dokonca aj videá, ktoré ste vymazali pred nejakým časom. Aplikácia, ktorá je v obchode Play k dispozícii zadarmo, vám umožní obnoviť si fotografie a videá, no platená verzia aplikácie s cenou 3,31 EUR vám umožní obnoviť si aj iné typy súborov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 3,31 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 3,31 €

Dumpster

Ešte jednoduchším nástrojom na obnovu nechtiac vymazaných obrázkov a videí je aplikácia Dumpster. Tá slúži ako odpadkový kôš podobne, ako ho využívame na počítačoch. To znamená, že v aplikácií nájdete všetky nedávno vymazané položky a bez problémov ich budete vedieť obnoviť. Ide o akúsi medzivrstvu, ktorá sa postará o to, že sa nebudete musieť obávať nechceného vymazania dôležitých súborov. Okrem obrázkov a videí takto môžete obnoviť súbory vo formáte mp3, mp4, zip, ppt, doc, avi, mpg, jpg, rar a mnohé ďalšie, bežne používané typy súborov. Aj táto aplikácia funguje oficiálne aj bez ROOT oprávnení, no s nimi funguje oveľa jednoduchšie a umožní vám využívať jej25 funkcie naplno.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Flashify

Aplikácia Flashify je určená pre pokročilých používateľov, ktorí chcú na svoje zariadenie inštalovať alternatívne ROM alebo ich súčasti. To je možné vykonávať prostredníctvom menu v recovery móde, ale umožní to aj veľmi šikovná aplikácia Flashify. Tá vám pomôže s inštaláciou súborov typu boot.img, recovery.img či rôznych ZIP súborov priamo do pamäte vášho zariadenia. Aplikácia ponúka aj niekoľko špeciálnych funkcií a možností, ktoré ocenia najmä pokročilí používatelia. Nechýbajú možnosti zálohovania a obnovenia celých častí systému a dokonca podporuje aj synchronizáciu cez cloudové úložisko. Najlepšie na tom je, že takáto pokročilá aplikácia je v obchode Play dostupná zadarmo.

Verzia: 1.9.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9.2
Aktuálna cena: Zdarma

Tasker

Táto aplikácia bude mnohým z vás určite známa, no nemôže chýbať v žiadnom výbere najlepších ROOT aplikácií. Tasker je nástroj pre vytváranie makier, v ktorých si môžete naprogramovať vlastné automatické funkcie pre vaše zariadenie. Využívať k tomu môžete príkazy, podmienky a rôznu kombináciu nastavení, aby ste dosiahli presne tú funkcionalitu, ktorú požadujete. Aplikácia síce do veľkej miery funguje aj bez ROOT-u, no jej najzaujímavejšie funkcie odomknete iba na zariadeniach s ROOT oprávneniami. Okrem niektorých špeciálnych zabudovaných funkcií budete mať k dispozícii aj väčšie množstvo alternatívnych pluginov, prostredníctvom ktorých môžete vytvárať skutočne veľmi atraktívne makrá a pridať svojmu zariadeniu také inteligentné funkcie, o ktorých sa vám ani nesnívalo. Aplikácia je v obchode Play dostupná úplne zadarmo bez akýchkoľvek mikrotransakcií, no niektoré spomínané pluginy sú spoplatnené.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 2,99 €

25.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+