MojAndroid

1. Dátové nekonečno

Bol to práve štvrtý mobilný operátor, ktorý už pred siedmimi rokmi odštartoval Dobu Dátovú, keď ako prvý na Slovensku, priniesol nekonečný dátový paušál, spolu s nekonečnými volaniami a SMS. Bolo to pritom v čase, kedy ostatní mobilní operátori ponúkali paušály, v ktorých sa počítali voľné dáta na megabajty a nie gigabajty.

2. VoLTE

Rolu technologického lídra potvrdil najmladší slovenský mobilný operátor uvedením najmodernejšej technológie volaní cez VoLTE (Voice over LTE), vďaka ktorej sú dnes volania nielen kvalitnejšie a rýchlejšie, ale zároveň umožňuje telefonovať aj dátovať súčasne.

5. ViLTE

4ka potvrdila svoju povesť technologického priekopníka a svojim zákazníkom umožnila ako prvá na Slovensku využívať aj technológiu ViLTE (Video over LTE), ktorá umožňuje okrem telefonovania v HD kvalite aj video hovory.

4. 5G

4ka ako prvá priniesla Slovákom komerčnú prevádzku modernej mobilnej siete 5. generácie. O viac ako rok predbehla konkurenciu a odštartovala komerčnú prevádzku 5G siete v Banskej Bystrici a dnes pokýva 5G sieťou ďalšie veľké mestá ako sú Bratislava, Trnava, Nitra a postupne plánuje rozširovať 5G sieť aj do ďalších lokalít.

16.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+