MojAndroid

Vianoce a šialenstvo tohto obdobia už prehrmelo a Slováci si ho užili najmä v kruhu svojich blízkych. Avšak ani tento čas pokoja ich nedonútil odložiť svoje smartfóny z rúk – mohutne sa telefonovalo, dátovalo a aj sms-kovalo. Poďme sa pozrieť na niekoľko zaujímavých štatistík o zákazníkoch štvrtého mobilného operátora nameraných počas týchto Vianoc.

Z dát mobilného operátora 4ka sa dá kadečo odčítať, napríklad aj to, že tradičným časom, keď si ľudia na Slovensku na Štedrý deň doprajú chvíľu pokoja, je 18-ta hodina. V tom čase poklesol počet hovorov o polovicu oproti predchádzajúcim hodinám (ktovie, prečo? :-) ).

Najviac hovorov uskutočnili naši zákazníci medzi 10:00 – 11:00. Naopak najviac SMS poslali medzi jednou a druhou popoludní. Po výraznom poklese hovorov okolo 18:00 sa zas mobilných telefónov chopili po 19-tej.

Popisuje správanie zákazníkov 4ky technický riaditeľ SWAN Mobile Patrik Kollaroci.

Oproti minulému roku viac telefonátov

Počas prvého sviatočného dňa uskutočnili tiež 955 212 minút hovorov, ktorých bolo 1,4-krát viac ako minulý rok. Priemerná dĺžka hovoru bola na Štedrý deň 130 sekúnd.

Kým predpoludním Štvorkári skôr volali, poobede posielali SMS. V čase špičky medzi 13tou a 14tou hodinou ich bolo 2,5-násobne viac, ako kedykoľvek inokedy počas dňa. Celkom zákazníci operátora na Štedrý deň poslali 1 337 165 SMS správ. Kým iní operátori vykázali v tomto roku poklesy hlasovej prevádzky a odoslaných SMS, 4ka rástla. Podľa P. Kollarociho to je možné pripísať aj tomu, že operátor v roku 2017 takmer zdvojnásobil počet svojich zákazníkov, ktorý dnes atakuje hranicu pol milióna. Zákazníci si 4ku volia často práve kvôli výhodným cenám volaní a SMS.

Internet vytláča telefonovanie a SMS-ky

V porovnaní s vlaňajškom preniesli zákazníci 4ky 2,35-násobne viac dát. Celkovo išlo o 41,2 terabajtov  dát prenesených na Štedrý deň. Prvý sviatok vianočný Štvorkári dátovali ešte viac – vzduchom letelo 42 TB, o deň neskôr 41 TB. Celkovo tak počas Vianoc preniesli 124,2 terabajtov dát.

Zdroj: tlačová správa

28.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+