MojAndroid

Vítanie roka 2024 zákazníci 4ky odštartovali spájaním sa so svojimi blízkymi. Novoročná prevádzka v sieti štvrtého operátora opäť prekonala rekordy. Takéto sú konkrétne štatistiky, o ktorých prostredníctvom tlačovej správy informoval samotný operátor.

4ka počas Silvestra zaznamenala v rámci svojej siete nové rekordy

Počas prvej hodiny roka 2024 v porovnaní s poslednou hodinou v roku 2023 vzrástol počet hovorov na viac ako päťnásobok. Zákazníci odoslali viac ako milión SMS správ a dátovalo sa taktiež vo veľkom. Takúto dátovú prevádzku 4ka nezaznamenala ani cez Vianoce. Štatistiky vyzerajú nasledovne:

  • Zákazníci 4ky prevolali vyše 2,5 milióna minút
  • Zákazníci 4ky poslali viac ako milión SMS
  • Zákazníci 4ky predátovali rekordných 238 TB dát

„Novoročná prevádzka v sieti 4ky bola vo všetkých ohľadoch rekordná, čomu sa veľmi tešíme. Naši zákazníci si spolu veľa volali, posielali SMSky a rekordne používali aj mobilné dáta. Absolútny rekord tohtoročnej hlasovej prevádzky nastal po polnoci, pričom si rodiny a priatelia volali priemerne viac a dlhšie ako po minulé roky. Počet hovorov prekonal 1 a štvrť milióna, čo je viac o 12,5 percenta ako minulý rok a hovory boli v priemere aj o málo dlhšie. Milo nás prekvapila aj rekordná dátová prevádzka, ktorá v celkovom objeme prekonala aj Štedrý deň,“ povedal Patrik Kollaroci, technický riaditeľ pre mobilné služby 4ka.

V porovnaní s minulým rokom sa počas prvých hodín Nového roka prenieslo o 14,5 % viac dát (nárast o 30 TB). Za zmienku stojí aj 2,3-percentný nárast prenesených dát v zahraničí. Používatelia siete od 4ky uskutočnili až 1,27 milióna hovorov s priemernou dĺžkou na úrovni 2 minút. SMS prevádzka počas prvej hodiny po polnoci oproti priemeru počas silvestrovského dňa narástla viac ako štvornásobne. Celkovo ich bolo odoslaných cez milión.

Náš tip
Najlepšie smartfóny roka 2023 podľa redakcie. Tieto modely sa nám páčili najviac
2.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+