MojAndroid

Mobilný operátor 4ka sa rozhodol podporiť výzvu na pomoc obetiam výbuchu plynu v Prešove, pri ktorom zahynulo sedem ľudí a množstvo ďalších ostalo bez strechy nad hlavou. Sumu, ktorá sa vyzbiera cez darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk znásobí. 

„S poľutovaním a účasťou sledujeme tragédiu v Prešove a rozhodli sme sa pomôcť práve prostredníctvom portálu ĽudiaĽuďom.sk, ktorý dlhoročne podporujeme. 4ka ku každému euru, ktorým darcovia prispejú do Vianoc na túto výzvu pridá 50 centov navyše. Navýši tak celkovú sumu darov o 50 %,“ povedal marketingový riaditeľ operátora Roland Kyška. Deň pred Vianocami operátor podľa výšky darov oznámi, akou čiastkou prispeje. 

Výzvu na portáli ĽudiaĽuďom.sk vyhlásili novinári zo siete regionálnych spravodajských webov dnes24.sk. „Ani nás v redakcii dnes24.sk nenechala tragédia v Prešove chladnými. Ako novinári sme boli na mieste nešťastia, videli sme obete, hovorili s nimi. Aj preto sme sa rozhodli pomôcť so zbieraním financií pre núdznych. Na rozdiel od zverejnenia čísla účtu ale považujeme ĽudiaĽuďom.sk za efektívnejší nástroj pomoci. Umožňuje napríklad darovať priamo z karty, z domu i zo zahraničia. Eliminuje aj možnosť zmýliť sa pri zadávaní čísla účtu či variabilného symbolu. A všetky dary online zverejňuje,“ hovorí Martina Zelenayová, riaditeľka mediálneho domu internet.sk, kam dnes24.sk patrí.

Novinári budú pomoc koordinovať s mestom Prešov a do posledného centu ju dostanú obete tragédie. Cez darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk už poslalo dary núdznym viac ako 123-tisíc darcov a celková darovaná suma nedávno prevýšila 8 miliónov eur. Prispieť na výzvu na pomoc obetiam prešovskej tragédie je možné TU.

 

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • František

  Každý skon je tragédiou. Či v dôsledku choroby, úrazu, staroby, alebo z iných príčin. Dotkne sa to minimálne rodiny a známych. Medializované prípady pohnú širšími masami obyvateľstva.
  Podľa štatistického úradu ročne na Slovensku zomrie cca 50K-55K ľudí. Kvôli koľkým z nich sa vyhlasujú zbierky? Doprajem každému, i keď peniaze nenahradia zdravie a už vôbec nie život. Takto vyhlásená zbierka je však krivdou voči tisíckam ostatných zosnulých. A v prípade že pozostalí alebo postihnutí potrebujú peniaze, pokiaľ im poisťovňa nevyplatí poistné čiastky (alebo ak to bolo zavinené správou budovy tak pokiaľ súd nerozhodne o odškodnom) – tak na to sú zriadené krízové štáby na úrovni samospráv, ktoré disponujú fondami presne pre takéto situácie.

  • skoda9635

   Tu ide o to, že mnohí ľudia stratili strechu nad hlavou či už mladí, starí, rodiny s deťmi a pod. Poisťovňa či súd im asi nezaplatia dostatok peňazí na kúpu nového bytu.

  • PeNe

   Tak ako píše skoda9635, tiež som to pochopil ako zbierku pre tých, ktorí stratili strechu nad hlavou a rád som prispel. Myslím, že Vás nikto nenúti. Podobné zbierky sú však prejavom, že ešte nie sme všetci beznádejní egoisti mysliaci len na seba a že sa v prípade potreby vieme podeliť s tým čo máme s tými, čo to potrebujú.

 • KalichVydra

  Vraj aj ostatný operátori by ale majú málo peňazí 😄

+