MojAndroid

Práve prebiehajúca pandémia koronavírusu má dopad na každý aspekt nášho života. Veľa sa hovorilo o tom, aby sme v lete zostali doma a nedovolenkovali v zahraničí. Mnohé hlasy hovorili o tom, že Slováci tieto rady odignorovali. Dáta operátora 4ka ale hovoria niečo iné.

Sovákov bolo v zahraničí podstatne menej

Počet Slovákov, ktorí v lete vycestovali, klesol o desiatky percent. V júli 2019 bolo v zahraničí 5,68 % z celkového počtu zákazníkov operátora, v rovnakom mesiaci tohto roka ich počet klesol na 3,61 %. Ak dáme do pomeru percento zákazníkov v medzinárodnom roamingu medzi rokmi 2019 a 2020, vidíme v auguste medziročný pokles o 32,52 %, respektíve v júli bolo toto číslo 36,35 %.

Slováci sa teda zahraničia z dôvodu možnej nákazy neobávali, no zároveň ich v zahraničí bolo podstatne menej. Letné prázdniny si tak v porovnaní s predchádzajúcim rokom Slováci užili viac doma na Slovensku.

“Ak si porovnáme počet našich zákazníkov, ktorí boli v auguste v porovnávanom čase prihlásení v medzinárodnom roamingu, medziročne ich počet klesol až o 33%. Samozrejme, nevieme oddeliť dovolenkárov od pendlerov, či tých, ktorí cestovali za hranice pracovne, ten rozdiel je ale dosť markantný na to, aby sme mohli povedať, že Slováci toto leto uprednostnili dovolenku doma

Patrik Kollaroci, technický riaditeľ 4ky

4ka eviduje obrovský nárast domácej dátovej prevádzky

Zaujímavým je obrovský nárast domácej dátovej prevádzky, a to až o 80 percent medziročne. Najvyšší nárast prevádzky bol zaznemananý v oblastiach tradičných dovolenkových destináciách Slovákov – Tatry, Domaša, Zemplínska Šírava.

V diskusii o korone a našom správaní vidíme dnes množstvo populizmu a hoaxov. Aj preto sme sa rozhodli s kolegami urobiť túto analýzu, na základe ktorej dnes môžeme povedať – Slováci boli počas leta zodpovední,

Roland Kyška, marketingový riaditeľ 4ky

Najviac zákazníkov 4ky v zahraničí sa pohybuje v Českej republike, Nemecku a Rakúsku. Počet dovolenkujúcich zákazníkov v Chorvátsku klesol až o polovicu.

Náš tip
Súťaž: Odpovedzte na 3 jednoduché otázky a vyhrajte smartfón v hodnote 500 €
29.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+