MojAndroid

Strieľačky sú jedným z najstarších a najobľúbenejších herných žánrov  na všetkých platformách. Výnimkou nie je ani Android a hoci sa takéto hry na dotykovom displeji ovládajú ťažšie, majú veľa fanúšikov a mnohé z nich patria medzi najznámejšie mobilné herné kúsky. Nie každá strieľačka však stojí za pozornosť, nájdeme medzi nimi mnoho takých, ktoré kvalitou neoslnia. Nasledujúcich štrnástich sa to však určite netýka a patria k tomu najlepšiemu, čo si na Androide môžeme zahrať. Ich zoznam uvádzame v abecednom poradí a sú medzi nimi platené hry i tzv. freemium, ktoré sú v obchode Play dostupné zadarmo, ale priamo v hre sa dá za reálne peniaze dokúpiť rôzna výbava.

Call of Duty: Strike Team

Každý hráč konzolových či počítačových hier už zrejme počul o sérii Call of Duty, ktorá nás sprevádza už od roku 2003. Časom sa dostala aj na viaceré mobilné platformy a na Androide si môžeme zahrať jednu takúto hru s podnázvom Strike Team. Jedná sa o klasickú FPS (first person shooter), teda strieľačku z pohľadu prvej osoby, v niektorých častiach hry sa však prepína na pohľad tretej osoby. Jej cena je 5,11 eura, čo je cenový štandard v prípade “áčkových” Android hier. Strike Team sa vyznačuje dobrou grafikou,  solídnou porciou obsahu a slušným hodnotením 4,1 hviezdičky.

Dead Trigger 1 a 2

To, že v Česku a na Slovensku máme mimoriadne schopných programátorov, dokazuje aj ďalšia hra, resp. dvojica hier. Hoci sú hry so zombie tematikou na Androide veľmi časté, práve prvý Dead Trigger stále patrí k najlepším a druhý diel posunul latku ešte vyššie. Oba diely sa dočkali naozaj kladných recenzií a hrávajú ich milióny hráčov po celom svete. Dobrá grafika prvého dielu bola v dvojke vylepšená a táto hra patrí k graficky najlepším hrám pre Android.  Obe hry je v obchode Google Play možné stiahnuť zadarmo, v rámci mikrotransakcií sa však dá postup urýchliť a dokúpiť lepšie zbrane a výstroj. Obe hry sa môžu pochváliť aj výborným hodnotením 4,5 hviezdičky.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Deer Hunter 2014

V tejto hre si na mušku nezoberieme ľudí ani zombie, ale zvieratá. Séria Deer Hunter patrila vždy medzi známe a populárne a tak samozrejme nemôže chýbať ani Android verzia. Opäť ide o pohľad prvej osoby, hra sa na mobilné pomery vyznačuje nadpriemernou grafikou, množstvom levelov, zbraní a zvierat, na ktoré je možné poľovať. Práve tento aspekt – zabíjanie zvierat – prekáža niektorým kritikom, treba však mať na pamäti, že sa jedná len o hru. Tá je v Google Play zadarmo, ponúka vnútroherné nákupy a má hodnotenie 4,4 hviezdičky.

Verzia: 3.9.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.9.1
Aktuálna cena: Zdarma

Epoch

Táto strieľačka by sa dala označiť ako “krycia”, keďže jej dôležitým prvkom je krytie sa za rôznymi prekážkami, spoza ktorých strieľate na nepriateľov. Jej pozitívami sú tiež grafika a obstojný príbeh, čo je hlavne u mobilných hier často podceňovaný prvok. Trochu netradičné je ovládanie, ktoré sa okrem dotykov realizuje aj tzv. swipovaním a nejde tak o klasický virtuálny joystick. No a v neposlednom rade, Epoch poteší aj cenou – stojí 2,01 eura, čo je menej než iné platené strieľačky. Mikrotransakcie však napriek tomu nechýbajú. Hodnotenie tejto hry v Google Play je 4,3 hviezdičky.

Verzia: 1.5.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.2
Aktuálna cena: Zdarma

Fields of Battle

Ak vám je proti srsti zabíjať ľudí, zvieratá alebo zombíkov, možno vám bude vyhovovať táto hra. Nepotečie v nej totiž krv, ale len farba z guličiek – jedná sa totiž o paintball. Inak sa však vyznačuje všetkými potrebnými aspektmi správnej strieľačky s množstvom rôznorodého obsahu a zábavy. Nechýbajú určité možnosti prispôsobenia a ani online multiplayer. Hra využíva freemium model a jej hodnotenie je 4,1 hviezdičky.

Verzia: 2.11
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.11
Aktuálna cena: Zdarma

Gun Zombie: Hellgate

Dostávame sa k druhej hre v našom prehľade, v ktorej sa bojuje proti nemŕtvym. Okrem toho je však zrejme aj najdlhšou a najobsiahlejšou hrou v zozname, stretneme sa v nej totiž až so 60 bossmi v úctyhodných 500 misiách a troch herných módoch. Hráči túto hru v obchode Google Play oceňujú 4,4 hviezdičkami, stiahnuť sa dá zadarmo, mikrotransakcie však chýbať nemôžu.

Verzia: 5.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.3
Aktuálna cena: Zdarma

Into the Dead

Pokračujeme ďalšou zombie hrou, ktorá sa vyznačuje naozaj sugestívnou atmosférou. V tomto prípade sa však nejedná o čistokrvnú strieľačku, ale skôr o mix dvoch žánrov – strieľačky a tzv. endless runner, teda hry na štýl známeho Temple Run. Hráč v hre ovláda postavu, ktorá prežila zombie apokalypsu a teraz musí pred nemŕtvymi utekať (doslova) ako o život. Počas behu však vie zbierať zbrane a strieľať zombie, ktoré sa mu postavia do cesty. Opäť ide o freemium hru, ktorá má v obchode Play hodnotenie 4,4 hviezdičky.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Major Mayhem

Táto strieľačka je skôr “oldschoolovou” záležitosťou a pripomína klasické strieľačky zo starších počítačov. Hlavný hrdina uteká smerom doprava a strieľa zlých chlapíkov, ktorí sa objavujú v pozadí. Grafika hry je pestrá a rôznofarebná, aj keď ani zďaleka sa kvalitou nepribližuje väčšine hier, ktoré sme spomínali doteraz. O zábavu v 45 misiách a 4 herných módoch sa však netreba obávať, o čom svedčí aj vysoké hodnotenie 4,7 hviezdičky. Hra je v základe zadarmo, ponúka však vnútroherné nákupy.

Verzia: 108
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 108
Aktuálna cena: Zdarma

Mass Effect Infiltrator

Mass Effect je séria známa z PC a konzol, jej mobilná verzia sa vyznačuje podobnou grafikou aj herným obsahom, takže jej fanúšikovia si prídu na svoje. Dosiahnuté herné výsledky je možné dokonca nahrať na internet a ovplyvniť nimi svoj herný zážitok v Mass Effect 3, čo je naozaj skvelé. Jediným problémom je fakt, že táto hra patrí medzi tie, ktoré fungujú buď dokonale, alebo nefungujú vôbec. Tento rozporuplný fakt sa prejavil aj v hodnotení v obchode Play, kde má len 3,3 hviezdičky a väčšina hráčov jej dala buď 5 alebo len 1 hviezdičku. Keďže Mass Effect Infiltrator stojí 5,62 eura, odporúčame ihneď po prípadnom zakúpení odskúšať jej funkčnosť na vašom zariadení, aby ste ju mohli rýchlo vrátiť ak nefunguje.

Modern Combat 4 a 5

To, čo pre konzoly a PC zamená Call of Duty, znamená pre mobilné platformy séria Modern Combat, ktorá sa dočkala už svojej piatej časti. Prvé diely možno neboli až také skvelé, ale hlavne dve posledné časti sa vyznačujú vysokou kvalitou a obe si zaslúžia zaradenie do tohto zoznamu. Jedná sa skutočne o skvelé klasické strieľačky so zaujímavou kampaňovou časťou, multiplayerom a dobrou grafikou (druhá časť ju má pochopiteľne lepšiu). Obe hry stoja zhodne 5,99 eura, prvá má hodnotenie 4,1 a druhá 4,4 hviezdičky.

https://www.youtube.com/watch?v=qCulvhFX-MM

Verzia: N/A
Aktuálna cena: 6,99 €
Verzia: N/A
Aktuálna cena: 6,99 €
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

N.O.V.A. 3

Nova 3 je ďalšou hrou od gigantického producenta Gameloft. Jej námetom je boj medzi mimozemšťanmi a ľuďmi, chýbať samozrejme nemôže paleta rôznych zbraní a ani skvelá grafika. Okrem zaujímavej kampane je dostupný aj multiplayer pre 12 hráčov, ktorí môžu hrať v šiestich herných módoch. Nova 3 je mobilnou hernou klasikou, ktorá by nemala ujsť žiadnemu náruživému hráčovi. V Google Play ju dostať za 5,99 eura a jej hodnotenie je 4,2 hviezdičky.

ShadowGun: DeadZone

České vývojárske štúdio Madfinger má na konte okrem Dead Trigger 1 a 2 aj túto vesmírnu strieľačku. Prioritne je zameraná na multiplayer a zaujímavosťou je, že okrem mobilných platforiem je dostupná aj pre PC, Mac a zahrať sa dá aj na Facebooku. Grafika je na mobilné pomery opäť výborná a nechýba postupné odomykanie obsahu, ako to poznáme zo spomínaných hier Dead Trigger. Komu by sa to zdalo pomalé, môže si pomôcť mikrotransakciami. Hodnotenie hry v Google Play je 4,4 hviezdičky.

Zombie Gunship

Ďalšia zombie hra, ale v tomto prípade s podstatne odlišným konceptom. Nie ste nimi totiž priamo ohrozovaní, ale môžete ich z bezpečia lietadla AC-130 ostreľovať ťažkými zbraňami a chrániť tak pred nimi bezbranných ľudí. Zombie Gunship pripomína istú misiu z PC hry Call of Duty 4 a jej zameraniu je prispôsobená aj grafika – vyzerá totiž, akoby ste sa na scénu dívali cez optiku s nočným videním. Hra je zadarmo (s mikrotransakciami) a jej hodnotenie je 4,1 hviezdičky.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zombiewood

Aj posledná hra o ktorej bude dnes reč, je o zombíkoch. Opäť sa jedná o celkom originálny nápad, zombie totiž vtrhli do ulíc Los Angeles a to je príležitosť, ako natočiť skvelý film bez nutnosti maskovaného komparzu. Jednotlivé levely v tejto hre sú tak vlastne akoby filmami, ktoré je potrebné natočiť. Dej hry je zobrazený z nadhľadu a jej grafika je celkom milá, hoci určite nepatrí k špičke. V obchode Play si ju môžete stiahnuť zadarmo (nechýbajú vnútroherné nákupy), jej hodnotenie je 4,3 hviezdičky.

Pochopiteľne, tento zoznam nemusí byť konečný, veď mnohí z nás majú nejakú obľúbenú strieľačku, ktorú radi hrávajú na mobilnom zariadení. Ak teda poznáte nejakú, ktorá v zozname nie je a napriek tomu by si zaslúžila zmienku, podeľte sa o ňu s ostatnými v komentároch.

Zdroj: androidauthority.com

9.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+