“Kolotočové” zobrazenie vyhľadávaných obrázkov na tabletoch

10. December 2011 1

Už od júla Google vylepšuje dizajn svojich stránok, vrátane výsledkov vyhľadávania, tak, aby sa čo najľahšie používali na tabletoch s operačným systémom Android a iOS. Medzi doterajšie zmeny patrí napríklad zväčšenie tlačidiel či vylepšené prezeranie obrázkov.

Teraz medzi vylepšenia pribudol “kolotočový” spôsob prezerania výsledkov vyhľadávania obrázkov (aka “carousel). Po kliknutí na niektorý z vyhľadaných obrázkov sa obrázok zväčší na celú obrazovku. Posunutím obrázka doprava alebo doľava jednoducho prejdete na predošlý alebo nasledujúci obrázok z výsledkov vyhľadávania. Ak sa chcete o obrázku dozvedieť viac, kliknite na náhľad stránky, jej názov, popis alebo adresu zobrazené na spodku obrazovky.

Nová funkcia je dostupná v 40 jazykoch. Vyskúšajte si novú funkciu aj vy na svojom Android tablete. Prípadne si pozrite ako vyzerá na nasledujúcom videu:

Zdroj: Google Mobile Blog

Tagy :

V tíme redaktorov stránky MojAndroid.sk som od jej úplného začiatku v máji roku 2010. Keď mi Mišo prvýkrát povedal o Androide, tak som o ňom veľa nevedel, ale časom som začal prenikať hlbšie do sveta Android smartfónov, tabletov a aplikácií. Okrem písania článkov mám na starosti web stránku po technickej stránke, takže ak niečo nefunguje, kľudne mi napíšte mail (martin [zavináč] MojAndroid [bodka] sk). Momentálne používam Samsung Nexus S a som s ním celkom spokojný.

1

Podobné články

TOPlist TOPlist