MojAndroid

Už od júla Google vylepšuje dizajn svojich stránok, vrátane výsledkov vyhľadávania, tak, aby sa čo najľahšie používali na tabletoch s operačným systémom Android a iOS. Medzi doterajšie zmeny patrí napríklad zväčšenie tlačidiel či vylepšené prezeranie obrázkov.

Teraz medzi vylepšenia pribudol “kolotočový” spôsob prezerania výsledkov vyhľadávania obrázkov (aka “carousel). Po kliknutí na niektorý z vyhľadaných obrázkov sa obrázok zväčší na celú obrazovku. Posunutím obrázka doprava alebo doľava jednoducho prejdete na predošlý alebo nasledujúci obrázok z výsledkov vyhľadávania. Ak sa chcete o obrázku dozvedieť viac, kliknite na náhľad stránky, jej názov, popis alebo adresu zobrazené na spodku obrazovky.

Nová funkcia je dostupná v 40 jazykoch. Vyskúšajte si novú funkciu aj vy na svojom Android tablete. Prípadne si pozrite ako vyzerá na nasledujúcom videu:

Zdroj: Google Mobile Blog

10.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+