Android začiatočník: zrýchlite si svoj Android (5. časť)

6. august 2011 24

Začína váš telefón spomaľovať? Máte problémy s prechodmi medzi plochami Androidu? Prinášame vám niekoľko tipov ako sa takýchto nedostatkov zbaviť .

Nepoužívajte animované pozadia

Animované pozadie, tzv. live wallpaper, na ploche Androidu je pekná vec. Na Android Markete ich nájdete veľké množstvo, ale vedeli ste o tom, že účinne spomaľujú rýchlosť reakcií telefónu? Pre optimálny chod takéhoto pozadia je potrebný pomerne výkonný Android telefón, preto ak máte pocit, že prechod medzi plochami nie je úplne plynulý zmeňte pozadie na statické a uvidíte rozdiel.

Odstráňte widgety

Skúste obmedziť počet widgetov na ploche iba na tie, ktoré naozaj používate. Nemusíte ich odstrániť všetky, ale ich preriedením môžete získať niektoré výhody ako menší prenos dát, skrátenie času spustenia Androidu a samozrejme aj zrýchlenie systému.

Ukončenie aplikácií

Nainštalujte si Task Killer, ktorým ukončíte všetky bežiace aplikácie- tie nie len odčerpávajú energiu z vašej batérie, ale tiež spomaľujú celý systém.

Aktualizácie systému

Kontrolujte aktualizácie systému pre svoj Android telefón. S updatom prichádzajú aj opravy chýb a zrýchlenie systému. Nevydávajú  sa síce veľmi často a niekedy sa aktualizácie ani nemusíte dočkať, akonáhle je však dostupná neváhajte ju nainštalovať. Pre kontrolu dostupnosti aktualizácie zamierte do sekcie „O telefóne“ (About phone) v nastaveniach telefónu.

Reset na výrobné údaje

Poslednou možnosťou, predtým ako to so svojim telefónom vzdáte je spraviť reset telefónu na výrobné nastavenia tzv. factory reset. Všetko to upravovanie systému, inštalovanie/odinštalovanie aplikácií a sťahovanie si vyberá svoju daň podobne ako pri stolnom PC. Vrátenie telefónu do pôvodného stavu  môže byť posledným riešením pre beznádejne spomalený telefón. Ak sa rozhodnete pre tento krok, ktorý mimochodom vymaže všetky údaje, aplikácie a účty z telefónu, kliknite v nastaveniach na Karta SD a pamäť telefónu a Reset na výrobné údaje . V niektorých zariadeniach sa môže táto možnosť nachádzať aj v položke Privacy (Ochrana osobných údajov).

 

Tagy :

Novinky zo sveta technológií boli vždy mojim koníčkom a preto som rád, že som sa stál súčasťou takých webov ako MôjAndroid.sk, MojiPhone.sk a samozrejme aj MôjWindows.sk. Ak budete chcieť poradiť, nezabudnite pridať svoje otázky na AndroidForum.sk

24

Podobné články

TOPlist TOPlist