MojAndroid

GPS navigácia Waze pridáva novú funkciu, ktorú ocenia viacerí vodiči. Komunitná navigácia už od svojich počiatkov informuje o pozícii stacionárnych radarov, ako aj o policajných hliadkach a vo všeobecnosti o dopravnej situácii ako takej. Teraz Waze poteší najmä tých, ktorí chcú jazdiť bez obáv pokutovania za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti. Po novom totižto vodiča upozorní na prekročenie rýchlosti priamo v aplikácii. Nová funkcia je momentálne dostupná v 18 krajinách vrátane Slovenka.

00_gif speedometer 2_1

Waze ponúka v rámci novinky niekoľko nastavení, vrátane zvukového a grafického upozornenia na prekročenie rýchlostného limitu. To je možné nechať zobraziť až nad limitom maximálnej povolenej rýchlosti v rozmedzí 5, 10 alebo 15%. A hoci novinka nie je medzi GPS navigáciami žiadnou priekopníckou funkciou, jej pridanie určite poteší veľa používateľov tejto navigácie.

“Včera bola u nas spustená dlhodobo žiadaná funkcionalita upozorňovania na maximálnu povolenú rýchlosť. Sme si vedomí, že v mape ešte nie sú všetky cesty nastavené a že sa nájdu aj chyby. Postupne to zlepšujú dobrovoľníci – editori mapy. Práve im patrí veľká vďaka za to, že funkcia bola vôbec spustená. V aplikácii je zmena MPR reflektovaná s miernym oneskorením – obvykle 1 až 5 sekúnd, v závislosti od rýchlosti a presnosti GPS.” píše slovenský Waze na sociálnych sieťach.

Zdroj: waze

30.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+