MojAndroid

Jedným z výborných príkladov využitia mobilných zariadení pre vzdelávanie sú aplikácie pre prípravu na záverečné skúšky v autoškole. Najnovším prírastkom v tejto skupine je aplikácia s názvom Vodičák, ktorá bola vytvorená pod záštitou portálu vodicak.sk. Aplikácia sa v obchode Google Play objavila len pred nedávnom a ponúka zaujímavé možnosti pre všetkých používateľov mobilných zariadení so systémom Android, ktorí naberajú nové vedomosti pred testom, no na svoje prídu aj budúci absolventi hľadajúci autoškolu vo svojom okolí.

vodicak android aplikacie

Aplikácia Vodičák vás privíta jednoduchou ponukou. V sekcii Autoškoly nájdete databázu autoškôl, ktoré sú rozdelené podľa mesta. Kliknutím na položku sa zobrazia kontaktné údaje, mapa, popis autoškoly, kurzy alebo kontaktný formulár, ktorý vám umožní odoslať e-mailovú správu autoškole. Všetky údaje sú však vyplnené len v niektorých prípadoch. V ďalšej sekcii Kam na kurz je veľmi podobným spôsobom zobrazený zoznam všetkých kurzov, o ktorých ma daný portál informácie. Azda najobľúbenejšou funkciou sa pre používateľov stane možnosť otestovať svoje vedomosti v jednom z 35 ponúkaných testov pre skupiny A a B. V ponuke sú však aj samostatné testy na križovatky, značky, zákony, vyhlášku, alebo výber náhodného testu.

Vodicak android aplikacie Vodicak android aplikacie Vodicak android aplikacie

Test zobrazuje jednotlivé otázky usporiadané pod sebou. Kliknutím na odpoveď sa táto označí buď zelenou farbou, ktorá samozrejme signalizuje že ste odpovedali správne alebo červenou farbou, ktorá naopak označuje nesprávnu odpoveď. Aplikácia posunie pohľad po označení vždy na ďalšiu otázku automaticky. Výsledok testu sa zobrazí vždy po jeho absolvovaní a neskôr je dostupný aj v samostatnej sekcii Výsledky testov. Takýmto spôsobom sa môžete neskôr vrátiť k nesprávnym odpovediam. V nastaveniach je možné zvoliť časový limit 20 minút, ako pri ostrom teste.

Vodicak android aplikacie Vodicak android aplikacie Vodicak android aplikacie

Aplikácia Vodičák ponúka veľmi dobré možnosti pre všetkých študentov, ktorí sa učia na záverečné testy. Prostredie síce nie je vytvorené na základe najnovších trendov, no je jednoduché a prehľadné. Mnohí používatelia ocenia aj databázu autoškôl a veríme, že v budúcnosti nájdeme podrobné informácie o všetkých položkách v databáze. Aplikácia je dostupná zadarmo a stiahnuť si ju môžete kliknutím na nižšie uvedený widget, ktorý vás zavedie do obchodu Google Play.

Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: Zdarma

20.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+