MojAndroid

Súčasťou dnešných smartfónov sú už niekoľko rokov veľké displeje, ktorých rozmery neustále rastú. V reálnom živote to ale znamená aj to, že naše smartfóny a tablety sú oveľa náchylnejšie na poškodenie. Poškrabaný displej skrátka nie je taký pekný, ako ten bez škrabancov a v niektorých prípadoch nepomáha ani maximálna opatrnosť. Našťastie, výrobcovia zariadení o tomto probléme vedia a snažia sa poskytovať to najodolnejšie ochranné sklo, ktoré by malo tieto problémy eliminovať. Už dlhšie je špičkou na trhu spoločnosť Corning a jej ochranné sklo Gorilla Glass, ktoré sa dokonca dostalo do rúk obľúbených Ničiteľov mýtov.

Corning-Gorilla-Glass-Windshield-Impact

Adam a Jamie sa odolnému sklu venovali pomerne podrobne a okrem ukážky testov odolnosti sa z videí dozviete aj stručnú históriu vývoja skla, ako aj rôzne vysvetlenia toho, prečo vlastne Gorilla Glass funguje tak, ako funguje. Pre plné pochopenie všetkého, o čom Ničitelia mýtov vo videu hovoria, budete potrebovať rozumieť anglicky. Videá si však môžete užiť aj bez tejto podmienky, keďže Jamie a Adam v nich, ako obyčajne, rozbíjajú a ničia rôzne predmety. Ak k tomu pridáme extrémne spomalené videá s detailným zobrazením roztriešteného skla, získame naozaj zaujímavý zážitok.

Zdroj: YouTube via Android Authority

20.11.2014
 • Guest

  asi najlepší článok za posledný rok…

 • Seraphim

  vynikajúce, ďakujem, normálne mi tento článok zlepšil náladu :)

 • Pascal

  nicitelia mytov, to je nazov.

  • Ivan Fedias Matúš

   Tíško sed a pozeraj.. nehundri

 • Guest

  Dobrý zaujímavý článok/video, no yup, škoda že z toho “promo video” tak okato kričí.
  Mať ľahšie sklo v aute je fajn, no namiesto percentuálneho porovnania s normálnym autosklom by ma zaujímalo percentuálne porovnanie celkovej váhy auta s a bez gorilla glass. Tam to už asi až také slávne nebude :) Percentuálne porovnanie finančných a energetických nákladov na výrobu autoskla s gorilla glass a na výrobu obyčajného autoskla by možno tiež bolo zaujímavé.

 • JaroB

  Nejak zabúdajú všade na Dragontrail …ktorý je oveľa kvalitnejší ako GG ale nemá taký marketing …iba ticho slúžia svojmu poslaniu bez zaváhania …

 • kubo

  Juj to s tou slzou zo skla si pametam zo skolskych cias ked sme sa na praxi v sklarnach zabavali.

 • Tomáš Petrík

  Jedno (teda dve) z mala videi, u ktorych mi nevadi ze ide o reklamu.

+