MojAndroid

Súčasťou dnešných smartfónov sú už niekoľko rokov veľké displeje, ktorých rozmery neustále rastú. V reálnom živote to ale znamená aj to, že naše smartfóny a tablety sú oveľa náchylnejšie na poškodenie. Poškrabaný displej skrátka nie je taký pekný, ako ten bez škrabancov a v niektorých prípadoch nepomáha ani maximálna opatrnosť. Našťastie, výrobcovia zariadení o tomto probléme vedia a snažia sa poskytovať to najodolnejšie ochranné sklo, ktoré by malo tieto problémy eliminovať. Už dlhšie je špičkou na trhu spoločnosť Corning a jej ochranné sklo Gorilla Glass, ktoré sa dokonca dostalo do rúk obľúbených Ničiteľov mýtov.

Corning-Gorilla-Glass-Windshield-Impact

Adam a Jamie sa odolnému sklu venovali pomerne podrobne a okrem ukážky testov odolnosti sa z videí dozviete aj stručnú históriu vývoja skla, ako aj rôzne vysvetlenia toho, prečo vlastne Gorilla Glass funguje tak, ako funguje. Pre plné pochopenie všetkého, o čom Ničitelia mýtov vo videu hovoria, budete potrebovať rozumieť anglicky. Videá si však môžete užiť aj bez tejto podmienky, keďže Jamie a Adam v nich, ako obyčajne, rozbíjajú a ničia rôzne predmety. Ak k tomu pridáme extrémne spomalené videá s detailným zobrazením roztriešteného skla, získame naozaj zaujímavý zážitok.

Zdroj: YouTube via Android Authority

20.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+