MojAndroid

Samsung Galaxy Note 4 patrí medzi aktuálne najvýkonnejšie zariadenia na trhu. Nový tabletofón zaujme okrem výkonného hardvéru aj pekným dizajnom s kovovým rámom, no najmä nádherným 5,7-palcovým displejom s QHD rozlíšením. Mnohí užívatelia by si mohli myslieť, že taký veľký displej je potrebné strážiť ako oko v hlave. Majitelia smartfónov vedia, že udržať nový smartfón bez jediného škrabanca je pomerne ťažké a akonáhle sa tam objaví čo i len malička ryha, smartfón už nie je taký, aký býval. Nájdu sa však aj extrémni užívatelia, ktorí sa snažia otestovať odolnosť displejov všetkými možnými prostriedkami.

Zrejme sa nenájde veľa z vás, ktorí by tento experiment skúšali doma, no na videu je jasne vidieť, že Note 4 je možné ovládať aj nožom. Extrémne citlivý displej prispôsobený na ovládanie pomocou pera S Pen, či dokonca aj v rukaviciach si bez problémov poradí aj s ovládaním nožom. Ten dokonca nie je vôbec potrebné pritlačiť k displeju a telefón aj tak rozozná dotyky. Vyše trojminútové video dokonca ukazuje hranie obľúbeného titulu Fruit Ninja, ktorý je ako stvorený pre takýto test. Najväčším prekvapením je však to, že po skončení testu je displej ako nový bez akéhokoľvek škrabanca. Aby autor videa predišiel špekuláciám, môžete si video pozrieť aj v 4K rozlíšení, aby ste videli, že displej je nakonci naozaj v bezchybnom stave.

Zdroj: adrianisen (YouTube) via PhoneArena

31.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+