MojAndroid

Adobe Capture CC

Ak sa zaoberáte dizajnom, alebo jednoducho radi experimentujete s grafickými aplikáciami, možno vás zaujme nástroj Adobe Capture CC. Ide o zaujímavé prepojenie fotoaparátu na vašom smartfóne s grafickým softvérom. Jednoducho odfotografujete nejaký obrázok, ktorý potom môžete použiť ako inšpiráciu pre dizajnové dielo. Obrázok slúži ako zdroj farieb, ktoré logicky vychádzajú z farebnej palety na obrázku. Takto môžete vytvárať rôzne dizajnové výtvory s podkladom tvoreným vašou fotografiou a ďalšími grafickými prvkami, ktoré už vygenerujete sami. Môžete sa pritom nechať inšpirovať návrhmi aplikácie, ale farby si môžete upraviť aj sami. Zaujímavá aplikácia vám umožní vytvárať tvary, štetce a vzhľady, ktoré môžete neskôr použiť v iných aplikáciách od spoločnosti Adobe.

adobe-capture-1 adobe-capture-2 adobe-capture-3

Verzia: 3.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.3
Aktuálna cena: Zdarma

ClickMe

Smartfóny by mali byť v prvom rade našimi pomocníkmi. Ak ale jednoduché zadanie upozornenia alebo vytvorenie úlohy zaberie dlhý čas, niekedy sa nám ani nechce tento proces absolvovať. Uľahčiť to môže aplikácia ClickMe, ktorá sa snaží minimalizovať čas potrebný na vytvorenie upozornenia. Tomu pomáha veľmi intuitívne prostredie a možnosť vytvoriť si upozornenie hlasovou poznámkou. Poteší tiež možnosť okamžitého vytvorenia upozornenia po skončení hovoru, čo môže byť často veľmi užitočné. Aplikácia je tiež charakteristická svojim pekným dizajnom a z obchodu Play si ju môžete stiahnuť úplne zadarmo bez akýchkoľvek ďalších mikrotransakcií.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Meter

Aplikácia Meter je jedným z tých doplnkov pre smartfóny a tablety, ktorý nie je nevyhnutný, no niektorí užívatelia naň určite nedajú dopustiť. Aplikácia zobrazuje niektoré informácie o vašom zariadení priamo na pozadí pracovnej plochy elegantnou grafickou formou. Takto jednoducho môžete získať prehľad o úrovni nabitia batérie, intenzite mobilného signálu či počte zmeškaných upozornení. Ide o nekonvenčný spôsob, akým získavať informácie o vašom zariadení. Aplikácia pochádza zo štúdia Google Creative Lab a je ďalším z radu experimentálnych titulov, ktoré Google v poslednej dobe začalo zverejňovať.

meter-2 meter-3 meter-1

Verzia: 1.1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.1
Aktuálna cena: Zdarma

Na slovíčko

Ak ste frustrovaní z toho, že hlasové príkazy pre Google Now sú v slovenčine veľmi obmedzené, možno vás poteší aplikácia Na slovíčko. Ide o obdobu hlasového asistenta od Google, ktorý ovláda niekoľko hlasových príkazov a v prehľadnej forme vám dokáže na ne odpovedať. Aktuálne ponúka aplikácia 24 rôznych príkazov, čo vôbec nie je málo. Môžete napríklad zistiť informácie o známych osobnostiach, overiť si pravopis konkrétneho slova, ovládať niektoré funkcie (podsvietenie obrazovky, zdieľanie internetu, ovládanie Bluetooth a ďalšie), ako aj mnohé ďalšie informácie. Je pravdepodobné, že podpora pre nové príkazy bude iba pribúdať, a tak môže ísť o šikovnú alternatívu pre všetkých, ktorí radi používajú svoje zariadenie v našom materinskom jazyku.

na-slovicko-1 na-slovicko-2 na-slovicko-3

Verzia: 0.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.5
Aktuálna cena: Zdarma

Swiftkey Neural

Spoločnosť Swiftkey stojaca za jednou z najpopulárnejších klávesníc pre mobilné zariadenia teraz vydala novú obdobu svojej aplikácie. Jej výhodou je nová generácia algoritmu, ktorý automaticky ponúka slová na doplnenie do vety. Výhodou tohto algoritmu je ale fakt, že pri návrhoch slov sa pozerá na celú vetu a nie iba na jej časť, resp. posledné slová, ako to je v prípade aktuálnej aplikácie Swiftkey. Novinka je už teraz dostupná v obchode Play, no zatiaľ je iba v Alpha verzii a jediným podporovaným jazykom je angličtina. Ak vám ale tento jazyk nerobí problémy, môžete si vyskúšať, ako bude fungovať nová generácia inteligentných klávesníc pre mobilné zariadenia.

Weatherback Weather Wallpaper

Poslednou aplikáciou v našom dnešnom výbere je titul Weatherback. Ide o aplikáciu, ktorá automaticky upravuje vzhľad tapety na vašej domovskej obrazovke na základe toho, aké je práve počasie. Výhodou je fakt, že zmeny na obrázku pozadia nie sú drastické a pozadie si stále zachováva svoj vlastný štýl. Na prvý pohľad však budete vedieť, aké je vonku počasie. Informujú vás o tom veľmi pekné grafické efekty. Tie si môžete ešte dodatočne prispôsobiť tak, aby bol výsledok presne taký, ako požadujete.

Verzia: 2.2.2.2
Aktuálna cena: Zdarma

10.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+