MojAndroid

Sony Portable Charger CP V10 je označenie pre originálnu záložnú batériu, pre ktorú nájdu využitie predovšetkým cestovatelia, prípadne návštevníci rôznych festivalov. Vďaka svojej kapacite postačí aj náročnejším používateľom, navyše je aj kompaktná a dobre vyzerá.

Konštrukcia batérie je vyrobená celá z plastu, je však dostatočne pevná a robustná na to, aby bez problémov zvládla aj nejaký ten pád, či iné drsnejšie zaobchádzanie. Povrch prednej strany tvorí jemná lesklá textúra, ktorú zdobí aj logo Sony. Všetky dôležité konektory a indikátory sú situovaní navrchu batérie. Nájdete tu microUSB pre nabíjanie, štyri LED diódy pre zobrazenie aktuálneho stavu zostatkovej kapacity, klasický USB pre pripojenie zariadení, či tlačidlo pre zapnutie. Prítomná je ešte jedna LED dióda, ktorá signalizuje, či sa z batérie aktívne nabíja alebo nie.

sony_ CPV10-2

Praktické skúsenosti z touto batériou sú asi také, že pri smartfóne Samsung Galaxy S6 edge vydrží na dve nabitia, pričom zvyšná kapacita postačovala na polovičné dobitie. Samsung má kapacitu batérie 2600 mAh, takže teoreticky vystačí batéria od Sony na nabitie zariadení s celkovou kapacitou 6500 mAh, čo je porovnateľné napríklad aj s PowerBankou od Xiaomi. Nabíjanie trvá podľa údajov výrobcu 13 hodín, ku ktorým sme sa približovali aj my. Cez USB počítača to bude trvať aj dvakrát toľko. USB výstup dokáže dodávať prúd o hodnote 1 A, pričom nabitie zariadenia, akým je Samsung Galaxy S6 edge, trvalo 2 hodiny a 45 minút.

Cena batérie sa pohybuje na úrovni 40 eur, čo je viac ako v prípade záložných batérií konkurencie. Aj na Slovensku totižto kúpite power banky, ktoré sa Sony vyrovnajú svojou kapacitou, pričom ich cenovka klesá už pod hranicu 30 eur.

sony_ CPV10-3

11.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+