MojAndroid

Spoločnosť Sygic predstavila na výstave CES 2018 v Las Vegas novú funkciu svojej GPS aplikácie. Tá vám pomôže vypočítať zostatkovú úroveň alkoholu v krvi a vy tak budete vedieť odhadnúť, či si môžete sadnúť za volant. Novinka bude zatiaľ dostupná v aplikácii Car Navigation pre automobily Ford, no neskôr sa dostane aj do ďalších automobilov.

Užitočná pomôcka pre šoférov

Nová funkcia Alcohol Calculator na výpočet alkoholu v krvi zdôrazňuje snahu spoločnosti Sygic zvyšovať bezpečnosť na cestách. Po nástupe do vozidla položí aplikácia vodičovi otázky, na základe ktorých dokáže určiť, či je pre neho bezpečné šoférovať.

Aplikácia Sygic je optimalizovaná pre dotykové displeje Sync 3 AppLink vo vozidlách značky Ford, ktoré využívajú technológiu Smart Device Link (SDL) tohto výrobcu automobilov. Keď vodič nastúpi do vozidla Ford a spustí infotainment systém Sync 3 po 22:00, aplikácia sa ho spýta, či pil alkohol. Ak je odpoveď kladná, na dotykovej obrazovke sa zobrazia štyri jednoduché otázky: pohlavie vodiča, hmotnosť, počet vypitých nápojov a čas od posledného nápoja. Na základe týchto odpovedí aplikácia rozhodne, či je pre vodiča bezpečné šoférovať.

Neskôr pribudne podpora pre ostatné platformy vrátane technológie MirrorLink 1.1, aplikácií Jaguar a Land Rover InControl a aplikácie HondaLink App.

Alkohol za volantom spôsobuje stále katastrofálne nehody

V roku 2015 na cestách v EÚ prišlo o život 26 200 osôb. Negatívne dôsledky požívania alkoholu na bezpečnosť na cestách sú nevyvrátiteľné. Jazda pod vplyvom alkoholu má na svedomí približne štvrtinu všetkých úmrtí na cestách v Európskej únii.

„V rámci odhodlania zvyšovať bezpečnosť na cestách spoločnosť Sygic prichádza s funkciou Alcohol Calculator, ktorá prispeje k riešeniu problému s alkoholom za volantom a zvýši tak bezpečnosť vodičov a ostatných účastníkov cestnej premávky,“ povedal Francisc Juras, Automotive produktový manažér spoločnosti Sygic.

Verzia: 15.8.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 15.8.6
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Tlačová správa

11.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+