MojAndroid

Mobilný telefón patrí medzi osobné veci o ktoré by človek nechcel prísť prípadnou stratoualebo odcudzením. Stratou telefónu už človek nepríde iba o svoje kontakty a SMS správy. Súčasné smartphony sú v podstate ako malé osobné počítače. Máme v nich uložených množstvo fotografii, videí a hudby. Taktiež ich používame namiesto kalendára, poznámkového bloku, diáru a mnoho iného.

Väčšinu zo spomínaného je možné synchronizovať pomocou internetu medzi viaceré zariadenia, ktoré využívame. V prípade straty alebo odcudzenia jedného z nich by sme mali svoje informácie na inom zo svojich zariadení. Lenže mnoho ľudí synchronizáciu nevyužíva, čo je istotne pre nich škoda.

Istotne sa Vám stalo, že ste svoj telefón niekde v byte alebo dome odložili a nemohli ho ani za „svet“ nájsť. Nebol by to problém ak by ste ovšem nemali vypnuté zvonenie.

V neposlednom rade súčasné high-end smartphony nie sú ani lacná záležitosť.

Všetky vyše uvedené prípady by mohli byť pre Vás riešiteľné, ak by ste mali v telefóne nainštalovanú aplikáciu Cerberus.

Viac sa dozviete v článku Stratený mobil s Androidom žiaden problém, ktorý si pripravil bloger Ivan Kovár.

 

27.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+