MojAndroid

Sony bude chcieť opäť zaujať zákazníkov dvoma novými modelmi Android smartfónov, Xperiou Yuga a Odin. Hoci spoločnosť existenciu týchto dvoch noviniek zatiaľ oficiálne nepotvrdila, už teraz sa objavujú ich technické špecifikácie či fotografie. Najnovšie sa vďaka členovi XDA fóra so pseudonymom Spectre 51 podarilo získať niektoré ďalšie informácie, ktoré opäť potvrdzujú dohady z predchádzajúcich týždňov.

Podľa nich je Sony Xperia Yuga smartfón s 5 palcovým Full HD displejom, ktorý bude poháňaný štvorjadrovým procesorom Snapadragon S4 Pro s taktom 1,5Ghz a 2GB RAM. Vo výbave nebude chýbať kvalitný Exmor fotografický snímač s možnosťou natáčať 1080p HDR videá – jeho rozlíšenie by podľa predchádzajúcich informácií malo byť 12Mpix. Okrem toho bude Xperia Yuga vybavená 2400mAh batériou. Telo telefónu má byť odolné voči vode a prachu.

Xperia Odin by mala byť menšou verziou Xperie Yuga, vybavená rovnakým procesorom, operačnou pamäťou RAM a fotoaparátom. Zachovaný by mal byť aj dizajn a jedinou zmenou oproti väčšej Xperii Yuga bude o niečo menšia batéria s kapacitou 2300mAh a absencia “digitálneho dotyku (digital touch)” – zatiaľ však neviem povedať  čo si pod týmto pojmom Sony predstavuje.

Predná a zadná strana obidvoch zariadení by mala byť údajne vyrobená z odolného skla. Nové smartfóny od Sony by mohli byť vydané niekedy v marci alebo apríli budúceho roka.

Zdroj: androidauthority

12.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+