MojAndroid

Operačný systém Android je krásny vďaka svojej rôznorodosti. To platí pre dizajn zariadení, rozdiely v používateľských nadstavbách, ale aj pre samotné aplikácie, ktoré si môžeme stiahnuť z Google Play Store. Možnosť voľby je pre mnohých základom, preto je potešujúce, že dnes nájdeme na Google Play Store niekoľko aplikácií rovnakého typu. To samozrejme platí aj pre aplikácie určené na správu súborov, ktoré sa v poslednej dobe množia veľkou rýchlosťou. Do tejto rodiny aplikácií patrí aj Solid Explorer, ktorý je dostupný zatiaľ iba v beta verzii. To však nič nemení na tom, že ide o výborne spracovaného správcu súborov, ktorý je rýchly, prehľadný a krásne graficky spracovaný. A preto si ho dnes podrobne predstavíme.

Solid Explorer Beta sa od svojich konkurentov líši už na prvý pohľad. Aby ste si mohli spraviť prehľad o tom, v čom sa tento správca líši od ostatných, zhrnieme si hlavné funkcie v nasledujúcich bodoch:

 • dve nezávislé obrazovky vyhľadávania (dostupné vertikálnym pohybom prstu po obrazovke),
 • Drag & Drop funkcia medzi jednotlivými priečinkami,
 • podpora FTP, SFTP a SMB/CIFS klientov,
 • odosielanie súborov cez FTP,
 • podpora ZIP, TAR.GZ, TAR.BZ2 a RAR archívov,
 • možnosť vytvorenia ZIP a TAR archívov,
 • podpora cloudových služieb Box a Dropbox,
 • záložky,
 • porpora prístupu s root oprávneniami,
 • pokročilé vyhľadávanie dostupné aj cez vyhľadávacie tlačidlo v systéme (cez Google Search),
 • detailné informácie o každom súbore.

Keďže ide stále len o beta verziu aplikácie, v plnej verzii pribudnú nové funkcie a vlastnosti. Tie sú dostupné v položke About a ide napríklad o podporu viacerých jazykov, náhľady obrázkov, možnosť nastavenia primárneho cloud serveru či “holo” témy. To je však len zlomok toho, čo autori pripravujú, preto sa určite máme na čo tešiť.

      

Solid Explorer beta má niekoľko vynikajúcich funkcií, ktoré stoja za samostatné spomenutie. V prvom rade to je integrácia cloudových serverov, čo znamená, že viac nemusíte spúšťať Box či Dropbox v samostatnej aplikácii, ale stačí, aby ste otvorili Solid Explorer a so stiahnutým súborom priamo pracovali. Výbornou súčasťou sú aj dve nezávislé vyhľadávacie obrazovky, ktoré vám umožňujú rýchle kopírovanie či presúvanie súborov z jednej zložky do druhej. Táto “vymoženosť” je prudko návyková a je jedným z dôvodov, prečo sa Solid Explorer beta môže stať vašim hlavným alebo jediným správcom súborov, ktoré vo svojom Android zariadení budete mať nainštalované.

      

Aj vás zaujal Solid Explorer beta svojimi vlastnosťami a funkciami? Tak si ho stiahnite pomocou nášho widgetu nižšie, je bezplatný a určite to neoľutujete. Ak si ho stiahnete ešte v beta fáze, budete medzi prvými, ktorí si užijú plnú verziu, ktorá bude takisto, dúfajme, bezplatná. Ak s týmto správcom súborov už nejaké skúsenosti máte, napíšte nám komentár, akú funkciu na tomto správcovi najviac oceňujete a čo sa vám naopak, páči najmenej.

 

Solid Explorer Beta
Krzysztof Głodowski
Verzia 1.2.3 (14. 5. 2012)
Veľkosť 3,2 MB
2.2+

Zadarmo

Zdroj: AndroidPolice

31.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+