Najlepšie smart hodinky – výbery, testy a porovnania

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Najzaujímavejšie smart hodinky a náramky za rok 2020

Prehľad smart hodiniek a náromkov, ktoré sa v roku 2020 dostali do veľkého finálne ankety Android Roka. Ide o tie najzaujímavejšie produkty, ktoré si získali pozornosť a priazeň verejnosti.

Fitbit Sense

FItbit Sense sú najpokročilejšie zdravotné hodinky populárneho amerického výrobcu fitness príslušenstva. Ako úplne prvé hodinky na svete ponúkajú senzor elektrodermálnej aktivity (EDA). Ten pomáha k lepšiemu zvládaniu stresu. To ale nie je všetko. Hodinky vám dokážu zmerať EKG.

Bohužiaľ na to bude potrebná na Slovensku certifikácia, čo znamená, že nateraz bude funkcia vypnutá. To platí aj pre všetky ostatné smart hodinky, ktoré sú schopné merať EKG. Výbornou funkciou je aj senzor pre meranie teploty tela. Výdrž batérie je približne 6 dní.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Fitbit Sense
Fitbit Sense | Fitbit.com

⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


GARMIN tacticx Delta

GARMIN tacticx Delta sú autentické GPS taktické hodinky, ktoré spĺňajú vojenské štandardy MIL-STD-810. Skvelá kombinácia taktických funkcií a najlepších tréningových nástrojov pre každého vojaka. Výbornou funkciou je maskovací režim, ktorý deaktivuje všetky zdieľania polohy a bezdrôtovú komunikáciu.

Zárukou odolnosti a kvality sú aj použité materiály. Kupolovité sklíčko zo zafírového kryštálu je vysokoodolné voči poškrabaniu. Nerezová luneta hodiniek je ošetrená extrémne odolnou DLC povrchovou úpravou. Telo hodiniek je vyrobené z polyméru vystuženého vláknami. Zadný kryt je z nerezu ošetreného PVD úpravou. Farebný MIP displej má 1,4 palcov a rozlíšenie 280 x 280 pixelov. Poteší vodeodolnosť 10 ATM.

Tieto odolné hodinky ponúkajú pokročilé fyziologické a športové metriky, ktoré vďaka pokročilému manažmentu batérie dokážete reálne využívať dlhšie ako kedykoľvek predtým. Počas bežného dňa využijete smart notifikácie z vášho telefónu, bezkontaktné platby Garmin Pay, alebo prehrávač hudby integrovaný priamo v hodinkách (vrátane služby Spotify). Samozrejmosťou je offline mapa.

{{shop_name}} od {{product_price}}

GARMIN tacticx Delta | Garmin.com

⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Honor Magic Watch 2

Značka Honor, ktorá je u nás známa hlavne smartfónmi, má vo svojom portfóliu aj smart hodinky. Na slovenský trh tento rok priniesla nový model Honor MagicWatch 2. Pre zákazníkov budú zaujímavé vďaka 14-dennej výdrži batérie, čipsetu Kirin A1, technológiám na monitorovanie športových aktivít a zdravia, prispôsobiteľným ciferníkom a štyrom druhom remienkov.

S cieľom podnietiť fitness štýl, podporujú hodinky 15 režimov cvičenia vrátane 8 outdoorových a 7 indoorových športov. Používateľ si môže vybrať rôzne režimy od behu, turistiky, bicyklovania či triatlonu až po plávanie vo vnútornom bazéne, voľný tréning či cvičenie na veslovacom trenažéri.

Hodinky sledujú váš srdcový tep a zaznamenávajú SWOLF skóre, vzdialenosť, rýchlosť a spálené kalórie aj vo vode, a to vďaka odolnosti voči vode 5 ATM. Všetky údaje o vašom zdraví sa synchronizujú s predinštalovanou aplikáciou Huawei Health.

Honor MagicWatch 2 umožňujú vďaka rozhraniu Bluetooth uskutočňovať a prijímať hovory prostredníctvom slúchadiel alebo vstavanému reproduktoru a mikrofónu aj zo vzdialenosti 50 metrov od vášho telefónu. Na displeji sa po prepojení s telefónom zobrazia upozornenia z SMS správ, e-mailov či kalendára.

K dispozícii sú aj vstavané aplikácie vrátane počasia, budíka, časovača, nájdenia vášho telefónu a mnoho iných. Honor MagicWatch 2 má vnútornú pamäť s veľkosťou 4 GB, z čoho 2 GB môžu byť využité na ukladanie hudby. Hodinky zobrazujú všetky spomínané údaje na 1,39-palcovom AMOLED dotykovom displeji. Honor MagicWatch 2 sú k dispozícii vo veľkostiach 46 mm a 42 mm.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Honor Magic Watch 2 | Foto: HiHonor.com

⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Huawei Watch GT 2 Pro

Huawei Watch GT 2 Pro sú smart hodinky, ktoré už na prvý pohľad upútajú zafírovým sklíčkom, ktoré je na stupnici tvrdosti vyššie ako klasické sklá používané pre displeje smartfónov či smart hodiniek. To znamená, že je podstatne odolnejšie voči škrabancom.

Pre športovcov je k dispozícii viac ako 100 tréningových režimov. Z tých najnovších spomenieme napríklad lyžovanie, beh na lyžiach, snowboardovanie či golf. Každý športový režim dokáže monitorovať množstvo parametrov. Pri lyžovaní je to napríklad priemerná rýchlosť, vzdialenosť, dráha, klesanie, maximálny sklon, srdcová frekvencia, nasýtenie krvi kyslíkom a podobne.

Snímač srdcového tepu prešiel oproti predošlej generácii vylepšením a je opäť o niečo presnejší. Hodinky tiež podporujú monitorovanie srdcového rytmu v reálnom čase pri rôznych športových aktivitách. Nechýba ani akcelerometer, gyroskop, geomagnetický snímač,snímač okolitého svetla, snímač tlaku a samozrejme GPS.

Okrúhly AMOLED displej s rozlíšením 454 x 454 pixelov zobrazí notifikácie zo smartfónu alebo športové režimy. Batéria s kapacitou 455 mAh zabezpečí výdrž 14 dní a určite poteší aj bezdrôtové nabíjanie. Plavci ocenia vodoodolnosť 5 ATM.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Huawei Watch GT 2 Pro
Huawei Watch GT 2 Pro | Foto: Miroslav Schwamberg

⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Samsung Galaxy Watch 3

Najnovšia generácia smart hodiniek Samsungu je oficiálnym doplnkom k smartfónovej rodine Samsung Galaxy Note 20, no skvelo bude pasovať k prakticky ľubovoľnému smartfónu. Ide o štýlový prémiový model, ktorý zaujme obľúbenou otočnou lunetou, moderným podaním klasického štýlu a hlavne svojou výbavou.

V porovnaní s pôvodným modelom Galaxy Watch je najnovšia generácia o 14% tenšia, 8% menšia a 15% ľahšia. Tieto tri aspekty sa majú podpísať na tom, že ani celodenné používanie žiadnym spôsobom neobmedzí prirodzený komfort. Hodinky síce majú kompaktný dizajn, no súčasne dostali väčší 1,2-palcový respektíve 1,4-palcový displej.

Hodinky umožňujú individuálne zvoliť ciferník podľa vášho oblečenia vďaka algoritmu výberu farieb My Style. Postup je jednoduchý. Spárovaným smartfónom si odfotíte svoje aktuálne oblečenie a aplikácia vám v priebehu niekoľkých sekúnd cez farebné vzory upraví ciferník vašich hodiniek. S digitálnou podobou ciferníka svojich hodiniek sa môžete do sýta vyhrať. Cez aplikácie Galaxy Store a Galaxy Wearable je k dispozícii viac ako 80 000 pripravených prevedení.

Okrem toho je k dispozícii široký záber monitorovania pre rôzne metriky spojené so športovaním a zdravotným stavom. Či už ide o komplexnú analýzu pre bežcov, meranie maximálnej rýchlosti spotreby kyslíka (VO2 max), 120 domácich tréningov alebo spánkového manažéra. Samozrejmosťou je dátum a čas, stav počasia pre aktuálny alebo nasledujúci deň, pripomienky, stav batérie, zdravotné a fitnes údaje či sledovanie úrovne stresu.

Hodinky majú vodoodolnosť 5 ATM, čo určite poteší každého plavca. Zo senzorov stačí spomenúť akcelerometer, gyro senzor, barometer, snímač srdcového tepu, ECG alebo senzor svetla. Konektivitu zabezpečuje LTE, Bluetooth 5.0, Wi-Fi b/g/n, NFC . Pre navigáciu poslúži navigačný systém A-GPS, GLONASS, alebo Beidou.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Samsung Galaxy Watch 3 | Foto: Miroslav Schwamberg

⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Xiaomi Mi SmartBand 5

Oproti predošlej generácii priniesol Xiaomi Mi SmartBand 5 viditeľné väčší AMOLED displej s uhlopriečkou 1,1 palcov a rozlíšenie 126 x 294 pixelov. Displej by mal byť dobré viditeľný aj na priamom slnku vďaka svietivosti 450 nitov. O 20 % väčší a jemnejší displej umožní zobrazenie animovaných tém pre zobrazenie hodín.

Už teraz je k dispozícii viac ako 100 vzhľadov, ktoré odkazujú napríklad na populárne anime seriály Neon Genesis EvangelionCase ClosedHatsune Miku alebo SpongeBob SquarePants. Telo má vodoodolnosť 5 ATM pre povrchové plávanie. Viditeľnou zmenou oproti minulej generácii je magnetické nabíjanie smart náramku. Odpadá tak otravné vyberanie tela náramku zo silikónového remienka u predošlých generácií.

Rýchly procesor umožní presnejšie meranie 11 športových aktivít alebo menštruačného cyklu žien. Funkcia PAI (Personal Activity Intelligence) vám nahradí osobného trénera. Monitor spánku umožní aj meranie vašej REM fázy a prítomný barometer zase meranie nadmorskej výšky. PPG senzor tepu srdca by mal byť o 50 % presnejší oproti predošlej generácii. Používateľ bude môcť vzdialené ovládať fotoaparát v smartfóne. Výdrž na jedno nabitie je slušných 14 dní.

xiaomi mi band 5
Xiaomi Mi Band 5 | Foto: Mi.com

{{shop_name}} od {{product_price}}


⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: