MojAndroid

Samsung Galaxy Note 10.1 bol predstavený minulý pondelok a dnes sa už preňho objavilo aj prvé príslušenstvo. Konkrétne pre model s 3G modulom, ktorý podporuje aj volania v sieti GSM. Ide o nový stylus nazývaný HM5100 Bluetooth S Pen, ktorý bude vybavený vlastným mikrofónom, telefónnym slúchadlom , tlačidlami pre príjem/odmietnutie hovoru a nastavenie hlasitosti. Konektivitu zabezpečuje bezdrôtová technológia Bluetooth vo verzii 3.0. Asi už správne tušíte, že ide o stylus, ktorý umožní telefonovanie prostredníctvom tabletu. Podobným príslušenstvom disponuje aj Asus PadFone, ktorého Padfone Stylus Headset ponúka rovnaké funkcie – rozdiel je v použitom hrote stylusu, ktorý je v prípade S Pen technologicky vyspelejší a najmä presnejší.

MojAndroid.sk TIP

Samsung BT S Pen váži 21 gramov a jeho vstavaná batéria ho dokáže pri hovore napájať po dobu troch hodín. V standby režime vydrží 130 hodín. Vstavaná batéria sa nabíja prostredníctvom štandardného micro USB konektoru.

Stylus nie je určený len pre prácu s tabletom, ale je kompatibilný aj s 5,3 palcovým tabletofónom Galaxy Note a pravdepodobne aj so zatiaľ nepredstaveným Galaxy Note 2. Samsung zatiaľ cenu tohto príslušenstva neprezradil a v tajnosti drží aj informáciu o tom, kedy by mohol byť Bluetooth S Pen dostupný na trhu.

Zdroj: androidauthority, endgadget

17.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+