MojAndroid

Samsung možno pracuje na novom spôsobe ochrany mobilných zariadení. Ku rôznym typom zabezpečenia Androidu, od hesla až ku skenovaniu tváre, by sa už v blízkej dobe mohlo pridať skenovanie odtlačkov prstov. Informoval o tom portál Sammobile.

Samsung fingerprint

Zaujímavosťou je, že náznaky existencie takejto funkcie objavili v uniknutej ROM s Androidom 4.2.2 pre Galaxy S III, ktorá bola portálom publikovaná len pred niekoľkými dňami. Po detailnejšom rozbore sa v nej našli zabudnuté testovacie súbory. V aplikácií SecSettings.apk sa nachádza celá séria obrázkov, ktorá by mohla odhaľovať ochranu zariadení prostredníctvom odtlačkov prstov. Na jednom z obrázkov môžeme vidieť, že skener by mohol byť umiestnený priamo v hardvérovom tlačidle Home. Otázne je, prečo sa tieto obrázky nachádzajú v ROM určenej pre Galaxy S III.

Samsung by nebol prvý, kto by vydal zariadenie so skenerom odtlačkov. Už dávnejšie sa na trhu objavil smartfón Atrix od Motoroly, ktorý ho mal umiestnený na zadnej strane. Nový spôsob zabezpečenia svojich zariadení by mohol Samsung použiť v modeloch high-end zariadení, ako napríklad v pripravovanom Galaxy Note III.

22.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+