MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria – výborná výdrž a flexibilita

Keď sa bavíme o telefóne určenom do exteriéru, dobrá výdrž batérie by mala byť samozrejmosťou. S radosťou môžeme skonštatovať, že v prípade modelu Samsung Galaxy Xcover 4 to tak aj je a telefón na jedno nabitie vydrží skutočne dlho. Batéria s kapacitou 2 800 mAh toho v sebe ukrýva viac ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Predpokladáme, že mnohí používatelia nebudú telefón denne namáhať náročnými multimediálnymi aplikáciami. Tí ho budú nabíjať pravdepodobne iba každý druhý deň. Ak sa ale ocitnú v situácii, že potrebujú dlhodobejšie používať aplikácie so zapnutým displejom, nebudú sklamaní. Nám telefón bez problémov vydržal na jedno nabitie necelé dva dni. Pri bežnom používaní sme na konci dňa mali pri 2 a pol hodinách zapnutého displeja približne 50 % zostávajúcej batérie, čo je skvelé.

Práve menej náročných používateľov ale poteší výborná výdrž v pohotovostnom režime, ako aj už ikonické šetriace režimy. Vďaka nim je možné s telefónom vydržať na jedno nabitie oveľa dlhšie. Čerešničkou na torte je možnosť manuálnej výmeny batérie. Práve toto je zariadenie, kde si myslíme, že majitelia budú túto funkciu aj reálne používať. Stále sa nájdu používatelia, ktorí sú často dlhšie vzdialení od elektrickej zásuvky a telefón používajú najmä ako nástroj. Samsung Galaxy Xcover 4 takýmto nástrojom je a vymeniteľná batéria je už iba čerešničkou na torte k jeho ostatným užitočným funkciám.

Samsung Galaxy Xcover 4: Záverečné hodnotenie

Samsung Galaxy Xcover 4 nemôžeme hodnotiť ako každý iný telefón. Je totiž výnimočný a je určený pre špecifickú skupinu ľudí. Tí jeho kvality určite ocenia aj preto, že mnohé z jeho funkcií sa v tejto cenovej kategórii hľadajú skutočne ťažko. Je skvelé, že napriek skutočne nízkej cene telefón funguje rýchlo a bez zaváhaní. Iste, náročnejšie aplikácie mu budú robiť trošku problémy, no neočakáva sa, že by si ho zákazníci kupovali kvôli výkonu.

Jeho výhody sú najmä v konštrukcii a užitočných funkciách. Najväčšmi zaujme vysoká odolnosť, vďaka čomu nebudete k telefónu potrebovať žiaden kryt či púzdro a bez obáv ho môžete brať na výlety do prírody. Telefón je ale primárne určený pre ľudí, ktorí v exteriéri pracujú a nechcú tu riskovať poškodenie telefónu za 500 či viac eur. Týchto používateľov poteší Samsung Galaxy Xcover 4 výbornou výdržou batérie, spoľahlivými hardvérovými tlačidlami, ale aj schopnosťou zvládnuť všetky multimédiá v prípade, že to bude potrebné. S cenou na úrovni okolo 250 EUR ide o skutočne zaujímavé zariadenie pre ľudí, ktorí nie sú nároční na hardvérovú výbavu, no požadujú vyššiu úroveň odolnosti ako ponúka väčšina súčasných smartfónov.

Plusy

+ Vysoká odolnosť

+ Programovateľné hardvérové tlačidlo

+ Dobrá výdrž batérie

+ Dobrá výbava konektivity

Mínusy

– Kapacita vnútornej pamäte

– Slabý fotoaparát v horšom osvetlení

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

16.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+