MojAndroid

Tento článok je určený pre tých z vás, ktorí by radi začali s vývojom vlastných Android aplikácií. Svoju Android aplikáciu môžete distribuovať rôznymi spôsobmi, ale najpopulárnejší je zatiaľ stále Google Play Store. Dôvodov je hneď viacero, ale najdôležitejším je samozrejme fakt, že práve tu hľadá aplikácie veľká väčšina používateľov Android zariadení. Svoju aplikáciu bohužiaľ zatiaľ nemôžete spoplatniť, ale tomu sa teraz venovať nebudeme.

Prvým krokom k tomu, aby ste svoju aplikáciu mohli publikovať na Google Play Store, je registrácia a zaplatenie poplatku $25 za vytvorenie developerského účtu. My sme tento proces absolvovali koncom júna pred spustením našej Android aplikácie SK & CZ Android aplikácie. Prinášame vám stručný popis procesu registrácie a platby spolu so screenshotmi.

Prihláste sa do Google Play Android Developer Console pomocou svojho Google účtu

 

Zadajte meno, pod ktorým chcete vystupovať na Google Play Store spolu so svojou emailovou adresou, web stránkou a telefónnym číslom

 

Potvrďte, že súhlasíte s Distribučnou zmluvou služby Android Market pre vývojárov

 

Výzva na zaplatenie poplatku $25 – kliknite na tlačidlo Google Checkout

 

Podrobnosti objednávky – kliknite na tlačidlo “Objednať teraz — USD 25,00

 

Na pár sekúnd sa zobrazí správa o pripájaní sa na (platobný) server.

 

Proces pokračuje autorizáciou kreditnej karty

 

Zobrazí sa správa o odoslaní objednávky na spracovanie, pokračujte kliknutím na odkaz “Google Play Developer Site” v žltom rámčeku.

 

Zobrazí sa developerská konzola s upozornením na skutočnosť, že vaša registrácia sa spracováva.

 

Objednávku si môžete skontrolovať aj cez stránku Google Checkout, či Google peňaženka/Wallet.

 

Takto vyzerá príjmový doklad, ktorý dostanete automaticky na vašu emailovú adresu

 

Po 2 či 3 dňoch bola naša registrácia potvrdená, tentokrát neprišiel žiadny email, ale našli sme si notifikáciu priamo v developrskej konzole.

 

Proces registrácie popísaný v tomto článku sa už onedlho pravdepodobne zmení, keďže svet technológií neustále napreduje a Google nie je výnimkou a už prednedávnom zmenil samotnú developerskú konzolu. Ak sa budete registrovať, a zistíte, že sa veci zmenili, neváhajte spraviť screenoshoty a poslať nám ich s nejakým komentárom, veľmi radi ich uverejníme.

20.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • jjsan

  stale nexapem ten poplatok. xcem uverejnit free app a mam za to zaplatit. divne

  • spajdo

   jj je to divné aj keby si chcel uverejniť platenú aplikáciu… ale je to asi aby tam každé decko nedávalo svoje hello world aplikácie…. Ale chvala bohu je to 25$ a navždy (ak som dobre pochpil) na windows markete je to 50€ (tuším) a iba na rok… takže takto je to v pohode viac…

   • martinkrcho

    Áno, je to $25 dolárov už navždy. Raz to zaplatíš a môžeš publikovať koľko aplikácií chceš.

  • mrk

   Xlapce :/ to mas tak… tych 25 dolarov platis za v podtate reklamu a priestor pre svoju app. Xapes? cMuQ…

 • nony11

  ok toto je len registracia a ako je to potom s platenymi apl. ??
  treba na to cz ucet . a pocul som od m. adamka ze aj adresu v cz ?? pride tam nieco niekedy ??? nestaci adresa na SK a ucet v cz ?

  • Morty

   Tiež by ma zaujímalo ako je to s publikovaním platených apps.

 • Maťo

  u Apple je ten poplatok $99 a tuším je to ročne

 • Rufus

  Zaplatil by som im hovno

 • Diego Oravec

  Skipe

 • Dušan

  Zaujimalo by ma ci takato registracia umoznuje umiestnenie akehokolvek produktu… tj napriklad ci mozem davat potom len aplikacie alebo napriklad aj hudbu alebo knihy

+