MojAndroid

Tento článok je určený pre tých z vás, ktorí by radi začali s vývojom vlastných Android aplikácií. Svoju Android aplikáciu môžete distribuovať rôznymi spôsobmi, ale najpopulárnejší je zatiaľ stále Google Play Store. Dôvodov je hneď viacero, ale najdôležitejším je samozrejme fakt, že práve tu hľadá aplikácie veľká väčšina používateľov Android zariadení. Svoju aplikáciu bohužiaľ zatiaľ nemôžete spoplatniť, ale tomu sa teraz venovať nebudeme.

Prvým krokom k tomu, aby ste svoju aplikáciu mohli publikovať na Google Play Store, je registrácia a zaplatenie poplatku $25 za vytvorenie developerského účtu. My sme tento proces absolvovali koncom júna pred spustením našej Android aplikácie SK & CZ Android aplikácie. Prinášame vám stručný popis procesu registrácie a platby spolu so screenshotmi.

Prihláste sa do Google Play Android Developer Console pomocou svojho Google účtu

 

Zadajte meno, pod ktorým chcete vystupovať na Google Play Store spolu so svojou emailovou adresou, web stránkou a telefónnym číslom

 

Potvrďte, že súhlasíte s Distribučnou zmluvou služby Android Market pre vývojárov

 

Výzva na zaplatenie poplatku $25 – kliknite na tlačidlo Google Checkout

 

Podrobnosti objednávky – kliknite na tlačidlo “Objednať teraz — USD 25,00

 

Na pár sekúnd sa zobrazí správa o pripájaní sa na (platobný) server.

 

Proces pokračuje autorizáciou kreditnej karty

 

Zobrazí sa správa o odoslaní objednávky na spracovanie, pokračujte kliknutím na odkaz “Google Play Developer Site” v žltom rámčeku.

 

Zobrazí sa developerská konzola s upozornením na skutočnosť, že vaša registrácia sa spracováva.

 

Objednávku si môžete skontrolovať aj cez stránku Google Checkout, či Google peňaženka/Wallet.

 

Takto vyzerá príjmový doklad, ktorý dostanete automaticky na vašu emailovú adresu

 

Po 2 či 3 dňoch bola naša registrácia potvrdená, tentokrát neprišiel žiadny email, ale našli sme si notifikáciu priamo v developrskej konzole.

 

Proces registrácie popísaný v tomto článku sa už onedlho pravdepodobne zmení, keďže svet technológií neustále napreduje a Google nie je výnimkou a už prednedávnom zmenil samotnú developerskú konzolu. Ak sa budete registrovať, a zistíte, že sa veci zmenili, neváhajte spraviť screenoshoty a poslať nám ich s nejakým komentárom, veľmi radi ich uverejníme.

20.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+