MojAndroid

Od nedele 12. 10. premávajú na trati Košice-Žilina-Praha žlté vlaky súkromného prepravcu Regiojet, ktoré sa tak stali konkurenciou pre spoje Železničnej spoločnosti Slovensko. Okrem celkovo vyššieho štandardu cestovania a doplnkových služieb sú súčasťou týchto nových vlakov aj nové vozne Astra s dotykovými multimediálnymi obrazovkami, ktoré sú dostupné aj cestujúcim druhej triedy.

Regiojet dotykové obrazovky b

Dotykové obrazovky sú zabudované do operadiel a sú väčšie aj modernejšie než tie, ktoré nájdeme v niektorých autobusoch. Ich základom je multimediálny systém MOD od slovenskej firmy Molpir. Vďaka obrazovkám budú mať cestujúci prístup k rôznym informáciám či zábave. Pod každým sedadlom sa nachádza elektrická zásuvka s 230 V, takže cestujúci si budú môcť nabiť alebo napájať svoje zariadenia. Okrem toho sú súčasťou obrazoviek aj USB konektory, ktoré umožnia nabiť mobilné zariadenie aj bez nabíjačky, len za pomoci kábla. Neskôr by vo vlakoch malo pribudnúť aj wi-fi pripojenie.

Regiojet plánuje v najbližších mesiacoch zaradiť 10 takýchto vagónov. Budúci rok by ich počet chcel rozšíriť až na 80.

Regiojet dotykové obrazovky c

Lístky si bude možné okrem tradičného spôsobu zakúpiť aj cez mobilnú aplikáciu pre Android a iOS. Aplikácia sa nazýva Cestovné lístky a verziu pre Android nájdete samozrejme v Google Play.

Verzia: 1.43
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.43
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: etrend.sk, regiojet.sk

17.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+