MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Pekný a veľký

Jednou z oblastí, v ktorých séria moto g už tradične vytŕča nad konkurenciou je displej. Hoci Motorola moto g7 plus nemá najkrajší displej na trhu, v tejto cenovej kategórii nás potešila dostatočná kvalita a najmä žiadne očividné vady.

Ide o 6,2″ IPS LCD displej s rozlíšením 1080 x 2270 px a pomerom strán 19:9. Ide tak o poriadne natiahnutú obrazovku, ktorá však ponúka dostatočne veľkú plochu s ostrým obrazom a praktickým uchopením do jednej ruky.

Displej je to naozaj veľmi pekný a farebný. Síce nie je úplne najjasnejší, no má veľmi dobrú oleofóbnu vrstvu a je tiež veľmi dobre čitateľný na slnku. Nezobrazuje odlesky tak ako mnohé ďalšie zariadenia v tejto cenovej kategórii a celkový zážitok z používania telefónu je tak skutočne skvelý.

Displej ponúka aj niekoľko softvérových funkcií a nastavení. Môžete si zmeniť režim farieb (prirodzené/zosilnené/sýte). Prednastavená možnosť “sýte” nám vyhovovala najviac – farby neboli tak sýte ako na AMOLED displejoch a zároveň dostatočne pekné, kým nastavenie “prirodzené” na nás pôsobilo trošku fádne.

Nechýba ani nočný režim s filtrom modrého svetla, pričom ten si môžete načasovať od západu slnka po východ, čo veľmi chválime. Jedinú výhradu máme voči automatickému jasu. Ten fungoval niekedy trošku zvláštne – jas sa nezvyšoval a neznižoval postupne, ale v badateľných drastických krokoch a niekedy aj s omeškaním. Skrátka, nereagoval na zmeny svetelnosti tak, ako sme zvyknutí. Ide však iba o drobný problém, ktorý nám používanie telefónu nijako neznepríjemňoval, no zároveň sme ho nemohli úplne ignorovať.

Výkon a pamäť: Nebude vás obmedzovať

Jedným z najtypickejších prvkov série moto g je výkon, ktorý ďaleko predbieha to, čo by mohla naznačovať cenovka. Platí to aj v tomto prípade. Motorola moto g7 plus ponúka nový čip Snapdragon 636, 4 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte. Tú je možné ďalej rozšíriť microSD pamäťovými kartami o ďalších 512 GB, pričom k tomu telefón využíva samostatný slot.

Táto výbava je skutočne hodná vyššej ceny ako 299 EUR, za ktorú sa u nás bude predávať Motorola moto g7 plus. Najpodstatnejšie však je, že nejde iba o údaj na papieri, ale telefón naplno využíva tento potenciál. Jeho rýchlosť je fantastická, reakcie okamžité a celkový používateľský zážitok je tak na vynikajúcej úrovni.

Pamäte je taktiež viac než dosť. 4 GB RAM je dostatočná hodnota aj na pokročilý multitasking a 64 GB vnútornej pamäte stačí aj náročnejším používateľom. Obrovským bonusom je samostatný slot na microSD kartu, ktorý neblokuje prípadnú druhú SIM kartu.

Telefón si bez problémov poradí s akýmikoľvek aplikáciami, ktoré na ňom vyskúšate. Nijako sa nám ho nepodarilo spomaliť či zaseknúť, obstál aj v náročnej skúške pôvodnej inštalácie aplikácií z Obchodu Play, keď fungoval rovnako plynulo.

Jedinou chybou je nižší grafický výkon. Ten stačí na väčšinu bežných hier, no pri tých najnáročnejších sa musíte spoľahnúť na nižšie grafické detaily. V hre PUBG Mobile je možné nastaviť iba najnižšie, resp. druhé najnižšie grafické nastavenia. To je trochu škoda, pretože inak má telefón výkonu na rozdávanie.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
19.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+