MojAndroid

Medzi ďalšie zaujímavé príslušenstvo, ktoré prešlo rukami našej redakcie, môžeme zaradiť štýlové slúchadlá Marley z edície Redemption Song. Ide o veľmi kvalitne spracované slúchadlá, ktoré sa vyznačujú pekným dizajnom, drevenými špuntami a textilným káblom. Aký je však ich zvuk? Dozviete sa v recenzii nižšie.

marley-93

Spracovanie 

Slúchadlá značky Marley sa vyznačujú prémiovým spracovaním so zmyslom pre prírodu. Dokazuje to napríklad drevo, ktoré je použité pre výrobu špuntov. Tie v balení majú k dispozícii niekoľko veľkostí silikónových náhrad, takže sa nemusíte báť, že by vám v uchu dobre nesedeli.

marley-81

Veľmi sa nám páčilo aj spracovanie kábla. Ten namiesto klasickej gumenej izolácie ponúka tkanú, ktorá je ladená do čiernej, červenej, zelenej a žltej farby, čo sú odtiene, ktoré sú špecifické pre reggae štýl, kde by tieto slúchadlá chceli nájsť aj najväčšie uplatnenie. Na kábli sa nachádza aj ovládanie hlasitosti spolu s mikrofónom. To je umiestnené v ideálnej výške a vďaka špeciálnemu Menu tlačidlu dokážete zapnúť a vypnúť prehrávanie skladieb vo vašom Android smartfóne alebo tablete. Dlhším podržaním vyvoláte hlasového asistenta.

marley-69

V balení sa okrem samotných slúchadiel a náhradných silikónových špuntov nachádza aj veľmi pekne spracované textilné púzdro. To je vyrobené z hrubej textílie v olivovo-zelenej farbe v kombinácii s kožou, čo pôsobí nielen decentne, ale je to aj praktické. Slúchadlá v púzdre môžete prenášať v batohu alebo vo vrecku, pričom sú vďaka hrubšej látke neustále v bezpečí.

Koncovka kábla je zahnutá do pravého uhla, čo je trend, s ktorým sa stretávame čoraz častejšie. Hlavným dôvodom je lámanie vodorovnej koncovky, ktoré bolo prípadom minulosti, preto sa takémuto spracovaniu vôbec nebránime. Celkovo na nás slúchadlá už na prvý pohľad zapôsobili dobrým dojmom, ktorý, čo sa spracovania týka, môžeme potvrdiť aj po dlhšom testovaní.

Technické parametre

 • meniče: 9 mm dynamické
 • spracovanie:
  • ozvučnica z javorového afrického dreva sapele,
  • textilná izolácia kábla,
  • pozlátený 3,5 mm jack, koncovka ohnutá do pravého uhla,
  • ovládanie hlasitosti a menu tlačidlo priamo na kábli slúchadiel,
 • iné: 4 dvojice náhradných špuntov, textilné púzdro

Zvuk

Zvukový prejav slúchadiel Marley Redemption Song bude vyhovovať len určitej skupine ľudí. Slúchadlá sa totižto vyznačujú mohutným podaním basovej zložky, ktorá je pre reggae štýl príznačná, čo značne obmedzuje použitie slúchadiel na počúvanie ostatných hudobných žánrov. Vyhovovať môžu ešte fanúšikom populárnych skladieb alebo štýlov ako drum’n’bass, tí však musia počítať s tým, že vo vyšších hlasitostiach je zvuk značne skreslený a pretlačený vyššími tónmi. Stredné tóny sú dobre počuteľné len zhruba pri polovičnej hlasitosti, ktorá však na bežné počúvanie postačuje.

marley-90

Kvôli mohutnému basovému prejavu tieto slúchadlá neodporúčame fajnšmekrom, ktorí si radi pochutnajú napríklad na klasike alebo hudbe so značnými vokálmi. Ak vám však mohutnejší basový prejav vyhovuje, zo slúchadiel Marley si ho budete môcť vychutnať do sýta. Čo je pre niekoľko nevýhodou, je pre druhého výhodou a nakoniec treba poznamenať, že každý má subjektívny názor na to, aký zvuk majú slúchadlá vydávať. Preto vám aj Marley Redemption Song odporúčame pred kúpou reálne otestovať.

Hodnotenie: Marley Redemption Song

Slúchadlá Marley Redemption Song nás pri prvom pohľade zaujali svojim kvalitným spracovaním a použitým drevom. Veľmi praktickým je aj textilne izolovaný kábel, ktorý sa pri prenášaní menej zamotáva a pri používaní je oveľa pohodlnejší. Akonáhle sa však dostaneme k hodnoteniu zvuku, musíme týmto slúchadlám pridať niekoľko mínusov. Za cenu začínajúcu na hodnote 53,90 EUR (bez ovládania) a 62,90 EUR (s ovládaním) by sme si zvukový prejav slúchadiel bohužiaľ predstavovali inak a odporučiť ich môžeme len vyznávačom basov a hudobných štýlov ako reggae, drum’n’bass alebo populárnej hudby. Slúchadlá však netreba zatracovať ešte predtým, ako ich vyskúšate. My by sme však v tejto hodnote siahli zrejme po iných kúskoch.

Slúchadlá zapožičala spoločnosť Diskus CZ. 

21.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+