MojAndroid

Miniatúrny počítač Raspberry Pi sa stal srdcovou záležitosťou miliónov ľudí po celom svete. Za uplynulé štyri roky si tento PC našiel pomerne veľa priaznivcov, za čo vďačí najmä pomeru ceny a výkonu, ktorý ponúka. Za približne 30 eur totižto získate plnohodnotný stroj, ktorý môžete použiť na desiatky rôznych spôsobov. Raspberry Pi Foundation oslavuje už ôsmi rok od spustenia predaja a ten neoslávi nie inak, ako uvedením novej generácie Raspberry Pi 3. Tá prináša niekoľko vylepšení.

Nový model lacného mini počítača ako prvý prináša 4-jadrový 64-bitový procesor s taktom 1,2 GHz a jadrami ARM Cortex A53, čo v praxi oproti predchodcovi znamená približne dvojnásobné zvýšenie výkonu. Vo výbave nájdete tiež 1GB pamäte RAM, 400 MHz VideoCore IV grafickú jednotku, pričom rozmery základnej dosky ostali oproti Raspberry Pi 2 nezmenené. Samozrejmosťou je prítomnosť Bluetooth 4.0 a konečne pribudla aj podpora pre WiFi 802.11n  Samozrejme, Raspberry Pi 3 sa dá upravovať rovnako ako aj predošlé generácie. Dodávať sa bude s operačným systémom Noobs. Cena zariadenia ostáva aj naďalej veľmi lákavá, a to na úrovni 35 dolárov.

Zdroj: rs-online

29.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+